wz
 
 

Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1280x1024 pixelov
[Späť | Obnoviť | Dopredu]

MIKINKA NÁM OCHORELA

Na foto hore je Mikinka usmiata, spokojná a zdravá a na foto dolu sa to zmenilo, Mikinka má veľké ťažkosti, nemôže prijímať ani potravu a ani vodu už, všetko vyvráti a nevieme od čoho sa jej stav tak rapídne zhoršil, čo zjedla, že má takéto vážne ťažkosti. V piatok sme zaregistrovali, že Mikinka posmutnela a odmieta jesť, no neprikladali sme tomu väčšiu pozornosť, keďže aj nám nechutí jesť v takejto horúčave. To sme ale nemali robiť! Mikinka nejedla ani na ďalší a ďalší deň, až prišla streda a už bola vysilená a bolo jasné, že je chorá, zahmlený pohľad, sklesnutosť, už ju nebavilo ani s loptičkou sa hrať, poležiavala a napokon som napísala e-mail pánu doktorovi s veľkými obavami, pretože už bola na tom tak zle, že som ju musela niesť na rukách od konca záhrady, kde spolu sedávame pri malom minibazéniku. Nevládala už chodiť. Moje obavy sa naplnili, je na tom mizerne a stále neje a všetko čo vypije hneď aj vyvráti a tak pán doktor jej dnes dal dva krát výživu.
K uvedenému musím napísať, že pán doktor bol ochotný prísť ku nej svojim autom už tri krát, keďže ja nemôžem ísť s ňou autobusom kvôli mojim zdravotným ťažkostiam a syn je v práci, takže nemôže ísť s Mikinkou na injekcie k lekárovi do okresného mesta. Pán doktor Duško Braný sa zachoval nielen ľudsky, ale s pochopením k danej situácii a napriek vyťaženosti a svojim povinnostiam k rodine bol ochotný absolvovať kroky k pomoci trpiacej Mikinke, ktorú mám (nielen ja, ale celá rodina) veľmi rada. Trpím s ňou, pretože ona nie je iba ziera, ako sa všeobecne zvykne hovoriť o psíkoch a fenkách ako nejakých neživých veciach a nie cítiacom a vnímajúcom Božom tvorovi a mám obavy o jej život. Pritom ma srdce bolí tak, akoby mal odísť môj najbližší priateľ a ona je aj mojim tichým priateľom a spoločníkom, len rozprávať nevie ľudskou rečou. Ona cíti, že je s ňou zle a hľadí na mňa s prosbou v očiach a keď videla pána doktora, tak ho vítala vrtením chvostíka, už vedela, že prišla k nej pomoc. Bez akýchkoľvek ťažkostí si dala vpichnúť injekcie, ani sa nepohla. Trochu sa jej uľavilo a mysleli sme, že to už bude na najlepšej ceste k uzdravovaniu, no na druhý deň od rána zvracala, snažila sa piť vodu, no okamžite ako ju vypila, hneď ju aj vyvrátila, tak prišiel pán doktor ráno ku nej a dal jej výživu a opakovane aj popoludní, hoci išiel na víkend so svojou rodinkou autom preč a mal svojich starostí aj povinností nad hlavu.
Som presvedčená, že máloktorý lekár by niečo také urobil pre pouličného psíka, ktorého som vzala z cesty potom, čo ju nezodpovedný pánik vyhodil z auta ako šteniatko a nechal ju na železničnom priecestí svojmu osudu. Vo svojom dovolenkovom čase prišiel k nej dva krát za deň  a snaží sa pomôcť jej ako najlepšie vie a môže. Aj touto formou mu zo srdca ďakujem za jeho ľudskosť a nezištnú obetavosť s láskou k nemým zvieratkám odkázaným na našu starostlivosť a pomoc. Ku tomu zabezpečil, aby zajtra Mikinka dostala injekcie s výživou, čo potrebuje, keďže on je mimo domova, od zastupujúceho pána doktora. Mne už okrem sĺz nezostáva nič iné, len sa modliť, aby nám Mikinka nezomrela a aby sa jej stav upravil a dostala sa z toho. Aby aj naďalej tešila moje srdce a aj ostatných členov rodiny svojim veselým poskakovaním za loptičkou a poštekávaním.
Mikinku doma voláme "vítací pes", pretože ona každého človeka, ktorý ku nám príde, víta s veľkou radosťou. Vonkoncom nie je uštekaná a agresívna, nehryzie, naopak, radostne víta každého, kto vstúpi do nášho dvora. Za osem rokov čo ju máme, nik z rodiny jej neublížil, neudrel ju a ani zle sa na ňu nepozrel. Stala sa členom našej rodiny a má svoje miesto v dome a nie na reťazi pri búde, ako to je na dedine zvykom chovať sa k psíkovi, ako k veci a nie bytosti Božej. Má veľkú záhradu a sama prišla nato, že má chodiť iba po zatrávnených chodníčkoch a nie po zasiatych a vysadených hriadkach záhrady a nikto jej to nemusel ani hovoriť. Vždy kráča vedľa mňa po chodníčkoch a na dvore či v našom vtáčom minilesíku sa môže aj vybehať a vyšantiť. Po šantení sa vždy napiť vody z bazénika, kde sú aj rybičky s leknami a poležať si pri mne, kde sedávam na drevenom pni. Je maximálne mierumilovná fenka, akú som nepoznala, kým som ju nedoniesla domov od bošianskej železničnej stanice. Tých 8 rokov s ňou je pre mňa ako osem rokov vrcholnej pohody a symbiózy medzi človekom a zvieraťom. Je medzi nami úzky vzťah, pretože sa s ňou rozprávam ako s človekom a mnohé z toho, čo jej hovorím, rozumie.
Okrem toho sa správa k mačke Mice a predtým kocúrikovi Kolombovi, ako mama, najprv nechá Micu najesť vareného kuracieho mäsa z taniera a až potom sa ona naje a povylizuje čo zostane. Nikdy na mačku nezaútočila a hráva sa s ňou na skrývačky v krušpánových kríkoch. Je radosťou na nich hľadieť, ako spolu šantia, keď sú zdravé obe. Teraz to je bohužiaľ nie dobré, no daj Boh, že sa z toho dostane.
Pozdravujem pána doktora Braného s rodinkou a chcem veriť, že Mikinka sa preberie k životu vďaka jeho a Božej  pomoci.


MVDr. Dušan Braný
Veterinárna ambulancia
Stummerova 4079, 95501 Topoľčany

Telefón: 038/ 5225 233
Pohotovosť: 0903 227 992
Mobil: 0908 394 898
Email: dusan (bodka)  brany (zavináč) stonlne
(bodka) sk
Skype: mvdr.dusan.brany

Druh praxe:
Malé zvieratá
Plazy
Hydina
Exotické vtáctvo

ORDINAČNÉ HODINY
deň od do prestávka poznámka
Pondelok 09:00 17:30 12:00-14:00
Utorok 09:00 17:30 12:00-14:00
Streda 09:00 17:30 12:00-14:00
Štvrtok 09:00 17:30 12:00-14:00
Piatok 09:00 17:30 12:00-14:00
Sobota 09:00 12:00 Pohotovostná služba
Nedeľa Pohotovostná služba

SLUŽBY
Čipovanie
Vystavenie Petpassu
RTG
USG
Čistenie zubov ultrazvukom

Veterinárna ošetrovňa, kompletná veterinárna starostlivosť pre rôzne druhy zvierat. RTG, stomatologické služby, pet-pasy, mikročipy, elektrokauter, mikroskop, operačná/chirurgická miestnosť, ophtalmootoskop, otoskop, RTG prístroj, tonometer, odstraňovač zubného kameňa, USG prístroj.
Mikinka 6.8.2015 v bolestiach so smutným pohľadom...

Mikinka väčšinu dňa preleží pri svojom hojdacom kresle, nevládze poriadne chodiť...

Dostala výživu a injekcie, aby sa jej uľavilo, no stále zvracia...


7.8.2015 Mikinka, utrápená, ubolená, nevládze chodiť... žalúdok jej nič neprijíma...

A tu je naša Micka Eliška, chladí sa pri bazéniku...


Moje
webové stránky

Cezmín: http://cezmin.wz.cz
Cezmín: http://cezmin.wz.sk
Vianoce: http://vianocesk.wz.cz
Viktorian
http://viktorian.wz.sk
 Svadba: http://svadbask.unas.cz
 Bylinky:
http://bylinky.czweb.org
Seniorka: http://seniorka.szm.com
Jáska noc: http://cbjanskanoc.ic.cz
Cintorín:
http://cemetery.zaridi.to
 Bábiky: http://svetbabik.czweb.org
Vianoce: http://vianocesk.szm.com
Slovania: http://slovania.czweb.org
 Pani Príroda: http://eufrosyne.wz.cz
 Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org
Veľká noc: http://velkanoc.czweb.org
Gloria Polo:
http://gloriapolo.czweb.org
Moji psíkovia:
http://mikinka.czweb.org
Milujem pani P... :
http://eufrosyne.wz.cz
Cezmín ker a alias: http://cezmin.czweb.org
 Michal Krpelan: http://michalkrpelan.wz.cz
 Aishwarya Ray z Indie: http://aishwarya.wz.cz
 Horná Chlebany : http://hornechlebany.unas.cz
 Rádioamatéstvo  : http://cbrsk-chlebany.euweb.cz

 Múdra ako rádio: http://www.mudraakoradio.euweb.cz
CB Fan rádioklub Slovakia-CBRSK: http://cbrsk.euweb.cz
Webové stránky, ktoré som urobila iným zdarma
Pes Buldog english: http://ruda-etuda.czweb.org
Ranní Sedmička: http://rannisedmicka.wz.cz
Olympionik: http://olympionikholub.wz.sk

Seniorka a deti: http://seniorka-deti.wz.cz
Senior Honza: http://senior-honza.wz.cz
Práva dieťaťa: http://dieta.czweb.org

Senior Baťo: http://dano17.wz.sk
Späť| Obnoviť | Dopredu
by Cezmín Slovakia 2009 http://cezmin.wz.cz