wz
 
 

Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1280x1024
pixelov
[Späť | Obnoviť | Dopredu]

Je 6.9.2014 a syn mi prišiel oznámiť, aby som pripravila pohrebný kar, lebo na ceste pred domom leží autom usmrtený náš polodivoch kocúr Kolombo. Ďalšia obeť hustej cestnej premávky cez dedinu. Čo ma najviac mrzí je fakt, že chovám mačky a psov len pod kolesá áut a zostávajú mi len oči pre plač. Mal boľavú packu, niečo ho pohrýzlo a tak neodhadol vzdialenosť a nestihol prebehnúť po ceste tak rýchlo, ako bolo treba. Bohužiaľ, už nám nebude škriabkať na oblok v noci, aby sme ho vpustili dnu, už je v mačacom nebíčku a nič ho už nebolí.

 

Manžel ma zavolal, nech sa idem pozrieť na nový "brloh" nášho kocúra... Našiel si ho v darkovom košíku...

Kolombo, ďakujem Bohu, že si bol s nami a mali sme s tebou veľa potešení. Mikinka ťa ešte stále hľadá po záhrade každý večer okolo 21 hodiny, ako to robila, kým si žil. Aj jej chýbaš, ako nám. Nech ti je v mačacom nebíčku dobre a nech už nebojuješ s inými kocúrmi a agresívnymi psami či potkanmi a máš stály pokoj  a mier.

Kocúr Kolombo

Mojim každodenným spoločníkom je polodivoch kocúr Kolombo. Ten má neustále túlavé topánky obuté a počas nocí behá za mačkami po dedine a potom cez deň spí... Jeho najobľúbenejším miestom je ležanie pri klávesnici počítača, kde je obrátený raz k počítaču a pozerá čo sa tam deje alebo sa odvráti a len naťahuje uši, aby dobre počul každé kliknutie myšou... Rada sa s ním pohrám, keď má dobrú náladu a nepúšťa do mňa svoje ostré pazúriky a nehryzie bez varovania. Kolombo je taký polodivoch, ľúbi hrýzť aj bez varovania, vtedy má bojovú náladu... keď sa mu niečo znepáči, začne vrčať ako pes a napokon silno zamraučí a skočí aj do človeka... ničoho sa nebojí, je to odvážny kocúr a treba sa mať pred ním na pozore.
Zvláštnosťou je, že obvykle my aj psi (a nielen psi) slinceme, keď vidíme žrádielko, no náš Kolombo to má nejako inak zariadené, on slince, keď má pocit vrcholného blaha, keď sa cíti veľmi dobre. To moja panička, keď pracuje pri počítači, dosť často zafrfle, lebo má od neho doslintaný celý rukáv pulóvra či svetra.   Pri práci sa opiera o jej hruď a samozrejme, že sa panička aj hýbe pri práci, čo Kolombo cíti ako hladkanie a vtedy nastane vytekajúca riava slín blaha. Niekedy si dá panička na rukáv uterák, aby ju neposlintal, no keď sa pozabudne a nedá si ho, tak má vždy rukáv premočený slinami kocúra Kolomba.
Ale máme ho radi. Ešte má jednu veľkú vášeň, dnu a aj von chce ísť len cez oblok a tak ho náš pánik po urputnom klopkaní a škriabaní skla na okne po nociach vpúšťa oblokom v kuchyni a panička ho vypúšťa von zakaždým cez oblok v miestnosti, kde je počítač. Počujem častejšie ako sa smejú s pánikom na tom, že okno v miestnosti, kde je počítač nazývajú už "podateľňa", lebo cez oblok paničke podáva poštu aj naša pani poštárka, takže okno v "trucovni", ako miestnosť, kde panička pracuje na počítači, nazývajú, je pomerne frekventovaná zóna domu. Na rozdiel od Kolomba, ja, Mikinka chodím iba cez otvor dverí von.

Ešte prezradím na Kolomba to, že je tulák a behá po celej dedine za mačkami a nielen v noci, ale aj cez deň. On, na rozdiel odomňa, má obehanú celú dedinu s priľahlými humnami za domami a aj ľudia z dediny ho poznajú ako mačacieho tuláka.

Marec 2013

Cestou z Krušoviec

Dolnochlebiensky potok...

V pozadí je pohorie Vtáčnik...


Moje
webové stránky 
 Cezmín: http://cezmin.wz.cz
Cezmín : http://cezmin.wz.sk
 Vianoce: http://vianocesk.ic.cz
Veľká noc: http://velkanoc.ic.cz
 Svadba: http://svadbask.unas.cz
 Bylinky: http://bylinky.czweb.org
 Čas Vianoc:
http://vianocesk.wz.cz
 Seniorka: http://seniorka.szm.com
 Cintorín: http://cemetery.zaridi.to
 Bábiky:
http://svetbabik.czweb.org
 
 Slovania: http://slovania.czweb.org
Jánska noc:
http://cbjanskanoc.ic.cz
 Pani Príroda:
http://eufrosyne.wz.cz
 Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org
 Gloria Polo: http://gloriapolo.czweb.org
 Moji psíkovia:
http://mikinka.czweb.org
  Milujem pani P... :
http://eufrosyne.wz.cz
 Cezmín ker  a alias: http://cezmin.czweb.org
 Michal Krpelan: http://michalkrpelan.wz.cz
 Aishwarya Ray z Indie:
http://aishwarya.wz.cz
 Horné Chlebany :
http://hornechlebany.unas.cz
 Rádioamatérstvo  : http://cbrsk-chlebany.euweb.cz

 Múdra ako rádio:
http://www.mudraakoradio.euweb.cz
 CB Fan rádioklub Slovakia-CBRSK Chlebany:
http://cbrsk.euweb.cz
Blog Jánska noc a iné:
http://www.cbjanskanoc.webovastranka.sk

Webové stránky, ktoré som urobila iným zdarma
Pes Buldog english:
http://ruda-etuda.czweb.org
 Seniorka a deti: http://babka-radi.euweb.cz

 Olympionik: http://olympionikholub.ic.cz
 Sedmičkári:
http://rannisedmicka.ic.cz
 Práva dieťaťa:
http://dieta.czweb.org
   Späť | Obnoviť | Dopredu


by Cezmín Slovakia 2009
http://cezmin.wz.sk