wz
 
 

Skimmia

Pôda: vlhká, dobre odvodnená, mierne kyslá
Doba kvitnutia: Neskorá jar
Výška: 30-40 cm.
Family: Rutaceae
Skimmia japonica subsp.reevesiana je vždyzelený ker. Jej lesklé tmavo zelené listy sú eliptické s celým okrajom a až 10 cm dlhé. Jej hermafrodit biele kvety sú voňavé a na rozdiel od druhu, Skimmia japonica, Skimmia japonica subsp. reevesiana je samostatne úrodná. Jej červené plody sú malé oválne vo zväzkoch a môžu pretrvávať na rastline v priebehu zimných mesiacov.
Skimmia japonica subsp.reevesiana Berry
Druh Skimmia japonica, bežne známy ako Skimmia, je pôvodom z Japonska.
Táto rastlina je mierne jedovatá.. Po požití spôsobí ťažkosti a treba ihneď navštíviť lekára, preto si dávajte pozor, ak máte malé deti, ktoré všetko dávajú do úst.
Etymologický koreň binomické meno Skimmia je odvodený z skim, japonske meno pre rastliny japonica je odvodený z latinského významu "z Japonska" Reevesiana je pomenovaná po Johnovi Reeves Jr. (1774-1856), anglický prírodovedec a zberateľ.
Záhradný architekt môže Skimmiu japonicu subsp. reevesiana použiť ako nízky vždyzelený ker v tienistých miestach, najmä kyslých pôdach.
Ekologicky, Skimmia japonica subsp. reevesiana je atraktívna pre rôzny opeľujúci hmyz. Plody sú atraktívne pre vtáky.
Skimmia japonica subsp. reevesiana preferuje vlhkú, úrodnú, na humus bohatú, dobre priepustnú pôdu. Znáša najviac pH pôdy, aj keď sa dáva prednosť mierne kyslej. Skimmia japonica subsp. reevesiana vyžaduje minimálnu údržbu. Prerezávanie, ak by sa malo vykonávať na jar, keď je nový rast je "asi" na začiatku nutné. Prerezávanie skrimmie sa však neodporúča, myslím tým hlavne Skimmia "Goldies Little Ruby".
Záhradkári sú často sklamaní zo skimmii. Zeleň vyzerá bledo a neduživo, bobule sú vraj roztrúsené. Ale táto nová odroda z Holandska vyzerá, že obnoví dôveru. Má tri špeciálne funkcie.
Po prvé, zeleň je bohatá tmavo zelená a bobule sú nádherne farebné. A za druhé, zhluky plodov sú roztrúsené po celej rastline, "Pabella" bobule sú priam ukážkové. A konečne, zatiaľ čo niektoré skimmie majú plody svetlo červené bobule na "Pabelle" sú tmavé a intenzívnej farby a často trvajú až do jari. Kombinácia tmavého lístia a tmavých bobúľ vyzerá veľmi pôsobivo. Rastliny dosiahnu asi 1 m na výšku a sú veľmi tolerantné k tieňu.
Samozrejme, skimmie majú svoje požiadavky pri raste "Pabella" sa v ničom nelíši. Potrebuje neutrálne a kyslé pôdy, sú určite výhodné, ak vaše pôda je iná buď kompostujete kôrou alebo rastie vaša skimmias v nádobe naplnenej kompostom.
Rovnako ako väčšina skimmii, ktoré produkujú plody, "S.japonica Pabella" je samičia rastlina a preto potrebuje samčie rastliny pre opelenie; S. japonica "Rubella" je dobrá voľba, je najatraktívnejšia z mužských foriem s krásnymi tmavo červenými pukmi. Obe "Pabella" a "Rubella" majú voňavé biele kvety v apríli a máji.
Napodiv, samičia "Pabella" vznikla v holandskej škôlke ako družka samčej rastliny "Rubeoly".
Použitie skimmi: malé záhradky, balkóny, črepníky, individuálne a skupinové výsadby, vzpriamený rast, výška od 30 cm do 40 cm.

Skimmie sú cenné evergreeny v dvoch obdobiach záujmu: jarné kvety a zimné plody. Ale sú samčie a samičie odrody takže budete potrebovať dva rôzne druhy zakúpiť, jeden z každého, aby sa zabezpečilo, že tieto jasné červené bobule budú každoročne. Rastliny sú úrodné, stačí mať oba druhy a rastliny  budú produkovať plody.
S niektorými zo starších odrôd je to, že môže narásť nepríjemne vysoké, čo nevyhovuje pre mnoho moderných záhrad. 'Tempation" je kratšia a hustejšia, takže je účinnejšia záhradná rastlina. Koreňový rast je silný, na rozdiel od inej samostatnej formy, S. japonica subsp. reevesiana, a jeho plody sú oveľa jasnejšie červené.
"Pabelle" je výsledkom viac ako dvadsať rokov starostlivého výberu na Wageningen University v Holandsku, kde bola vybraná pestovateľkou Margaret v roku 2005.
"Skimmia Pabelle" je dostatočne kompaktná, vyniká aj zasadená medzi ďalšími druhmi kvetov vo válovkoch a okrasných kameninových a iných črepníkoch pri vchodoch do domu, na balkónoch aj v záhradách v priepustnej záhradnej pôde na slnku alebo polotieni.

 

<a href=" "_blank"><img src=" " border="0" alt="Cezmín"></a>

Moje
webové stránky

Cezmín: http://cezmin.wz.cz
Cezmín: http://cezmin.wz.sk
Vianoce: http://vianocesk.wz.cz

Viktorian http://viktorian.wz.sk
 Svadba: http://svadbask.unas.cz
 Bylinky: http://bylinky.czweb.org
Cintorín: http://cemetery.zaridi.to
 Bábiky: http://svetbabik.czweb.org
 Vianoce: http://vianocesk.szm.com
Seniorka: http://seniorka.szm.com
Slovania: http://slovania.czweb.org
 Pani Príroda: http://eufrosyne.wz.cz
Jánska noc: http://cbjanskanoc.ic.cz
Veľká noc: http://velkanoc.czweb.org
Gloria Polo: http://gloriapolo.czweb.org
Moji psíkovia: http://mikinka.czweb.org
Milujem pani P... : http://eufrosyne.wz.cz
Cezmín ker a alias: http://cezmin.czweb.org
 Michal Krpelan: http://michalkrpelan.wz.cz
 Aishwarya Ray z Indie: http://aishwarya.wz.cz
 Horná Chlebany : http://hornechlebany.unas.cz
 Rádioamatéstvo  : http://cbrsk-chlebany.euweb.cz
Múdra ako rádio: http://www.mudraakoradio.euweb.cz
CB Fan rádioklub Slovakia-CBRSK: http://cbrsk.euweb.cz
Webové stránky, ktoré som urobila iným zdarma
Olympionik holub: http://olympionikholub.wz.sk
Pes Buldog english: http://ruda-etuda.czweb.org
Seniorka a deti: http://seniorka-deti.wz.cz
Sedmičkari: http://rannisedmicka.wz.cz
Práva dieťaťa:
http://dieta.czweb.org

Senior Baťo: http://dano17.wz.sk
Späť| Obnoviť | Dopredu


by Cezmín Slovakia 2009
http://cezmina.wz.sk