wz

H O R N É   CH L E B A N Y    S PRVOU PÍSOMNOU ZMIENKOU Z  r.  1328

 

v začiatkoch tvorenia...

  

  (18.1.2009)

(16.1.2009)

(2.12.2008)

6.10.6008

Lya z Holandska mi zaslala obrázok, trochu som ho upravila...

22.9.2008)

(14.8.2008)

Dostala som dva obrázky a vytvorila som z nich jeden pre Eliz, touto formou ju pozdravujem a prajem všetko dobré, hlavne veľa radosti s jej "nádherným drobčekom".

Konečne som si našla chvíľu aj na pozdrav jedinečného drhu, ku gratulácii Daginke, ktorá má stránočku o zbierke hrnčekov. Dostihla rekordných 100 000 návštevníkov ešte v mesiaci jún. Takže takto dodatočne a o to srdečnejšie gratulujem k vysokému počtu návštevníkov jej blogerskej stránočky.

Dagy, gratulujem!

(12.8.2008)

Nuž, tento obrázok som neurobila ja, o to viac potešil srdce moje, poslala mi ho Cornelia domácky zvaná Lya z Holandka - Niederland, aby som sa šla pozrieť, ako urobila samostatnú prezentáciu mojich spriatelených stránok. Touto formou Lye ďakujem za priateľskú náklonnosť a venovanie mi toľkého priestoru na svojich stránočkách. Delím sa s Vami so svojou radosťou, ktorú mi urobila Lya z Holandska.

P tomto milom ozname prišiel ďalší z Maďarska od LadyJ, čo ma milo prekvapilo a zahrialo pri srdci.

(11.8.2008)

Dnes som uvažovala tak trošku nad pominuteľnosťou a samozrejme, prišli mi na um priatelia, ktorých mám či už celoživotne alebo kratšiu dobu a aj tí, ktorých mám na diaľku a s ktorými som sa ešte nikdy nestretla... Okrem toho, že si vážim Stazi za jej jemnosť a otvorenosť, tak oslovila ma svojim prístupom a priamosťou s taktom a dobroprajnosťou i Rosnička... od myšlienky nebolo ďaleko, urobila som jej najkrajší obrázok aký som vedela spraviť a verím, že ju poteším ním... Milá Rosnička, ďakujem Ti za dôveru a Bohu zato, že sa snažíš konať len tak, ako najlepšie vieš a dokážeš a chceš tešiť ľudí len dobrými slovami a svojou prajnosťou srdca. 

Obdobne som urobila obrázok aj Stazinke, ktorá mi z dobroty srdca urobila novú ikonku a dala ju na svoju stránočku. Stazia, ďakujem aj tebe zato, že robíš čo môžeš, aby si potešila iných ľudí svojou tvorivou prácou a vymýšľaš nové súťaže pre pobavenie a tvorivosť ich ducha. Nato nemá každý človek bunky a ku tomu ani toľko trpezlivosti a vytrvalosti, lebo si to vyžaduje čas a dlhší pobyt pri počítači.

( 8.8.2008 ráno)

( 7.8.2008 nevečer)

( 7.8.2008 po polnoci včasné ráno)

(7.8.2008)

Taká som unavená ako starý psisko, tak sa hovorí na dedine, keď človek cíti únavu... a veruže sa tak cítim momentálne, takže pôjdem odpočívať (hádam nie na cintorín ešte  "odpočívať"!), už je polnoc... Dostala som množstvo e-mailov, dnes veru nebudem odpovedať ani na jeden, nie som vo svojej koži akosi... Prajem dobrú nocku všetkým ľuďom dobrej vôle.

(4.8.2008)

Dnes mám veget, tak som si sadla a pokúsila sa urobiť nejaký zaujímavý obrázok z rôznych iných obrázkov a vyšlo mi z toho niečo, čo sa mi vcelku aj pozdáva... no veď posúďte... Okrem toho som ponavštevovala veľa stránok a prečítala dosť zaujímavých vecí zo života, začo patrí moja vďaka tvorcom webových stránok. Je hlboko po polnoci, takže už idem na "dvojmeter", ako uloženiu sa do postele hovorievajú rádioamatéri. Oddýchnutej sa mi dnes veruže bude dobre spať.

 

(22.7.2008)

Dostala som od troch ľudí obrázky a urobila som z toho "mišung"...

(21.7.2008)

Je pekné ráno a pomyslela som na tých, ktorí oslavujú svoje narodeniny... Všetko najlepšie oslávencom dnes, zajtra, pozajtra...po všetky dni!

(19.7.2008)

"AITA PEA PEA"

Po dlhšom čase mi znovu prišli na um slová z jednej cestopisnej knihy o Polynézii a priľahlých ostrovoch, ktoré vyjadrujú nadčasovú myšlienku v zmysle: "netráp sa, to je dobré, to musí byť dobre". Tie slová sú: "AITA PEA PEA". Tieto slová som pred rokmi písala dopisnej priateľke Tatiane do Volgogradu, keď bola veľmi nešťastná. V jednoduchej reči slová "aita pea pea" človeku napovedajú o tom, aby prijal danosti každodenného života a fakty za svoje a netrápil sa tým, že nie je všetko podľa jeho predstáv, čiže ako si to on predstavuje. Z toho vzniká najviac smutných chvíľ pre človeka, keď sa sklamáva sám zo svojich nesplnených predstáv.

Preto je naozaj dobré pre človeka, keď tou jednou jednoduchou vetou "AITA PEA PEA" odľahčí svoju myseľ od svojich nesplnených predstáv a nechá tak otvorené dvierka pre iné možnosti k dosiahnutiu práve tých svojich predstáv. Keď to nejde jednou cestičkou, pôjde to druhou, no k tomu treba, aby bola myseľ uvoľnená, srdce nezaťažené skľúčenosťou, sklamaním a duša aby mala voľný priestor pre nové vnemy. Tak sa môže naplniť predstava, keď jej necháme priestor uvoľnený a tak je možné rozmýšľať, uvažovať, dedukovať, plánovať iné možnosti k dosiahnutiu predstáv človeka.

Prajem Vám, aby ste dokázali v každej nie prajnej situácií a chvíli z hĺbky duše povedať oslobodzujúce slovká: "aita pea pea" - to je dobré, veď to musí byť dobré (teraz na veci nič nezmením, ale časom určite áno!). Nedarí sa mi mometálne niečo naučiť sa, no čo... poviem si "AITA PEA PEA!". Zajtra alebo pozajtra sa to dokážem naučiť, tak prečo sa tým dnes trápiť a hnevať sa, rozčuľovať sama na seba, že mi to nepáli? A ideme ďalej!

(18.7.2008)

Jankovi som urobila obrázok z viacerých záberov. Jeho fotka je vyfotená u Rasťa Hrdovo v jeho besiedke a lesom za chrbtom... Krásny kraj.

(10.7.2008)

Priateľ Janko mi poslal virtuálny pozdrav vo forme kvetov, ktoré dopestovala jeho pani manželka vo svojej záhradke pred domom. Ďakujem za kvietky a srdečne zdravím tak do Liptova, ako aj do všetkých miest, kde žijú dobrí ľudia a spomenú si na mňa. Prajem Vám veselosti do sýtosti a radosti ešte viac! Cezmín

(6.7.2008)

POZDRAVY

(1.7.2008)

(1.7.2008)

Trochu som sa odreagovala a pohrala...

 

29.6.2008

24.6.2008

CB rádioamatérska Jánska noc je za nami a vydarila sa nad očakávanie dobre. relaxujem pri robení obrázkov a tu sú...

 

Moje vnúčence...

Dostala som takúto nádhernú ružu...

Blahoželám Jánom, Jankom, Janíčkom,

Honzom, Honzíkom, Honzíčkom

k meninám!

A  to je nadnes všetko, konečne idem spať... to si síce hovorím, ale obvykle sa to pretiahne aj do druhej hodiny po polnoci... ešte niečo prečítať, na ráno pripraviť... pomodliť... a čas beží ako najatý...

20.6.2008

Dnes som urobila zopár obrázkov na stránku http://bylinky.czweb.org v sekcii: "Symboly". Dva z nich som použila aj na poslanie pozdravu návštevníčke mojich stránok, pani Cornélii z Holandska, ktorá je momentálne na dovolenke v Nemecku a poputuje ďalej. Poslala mi pozdrav a napísala e-mail, píše po rusky a ako viacerí vedia, tak sa snaží písať i česky a navštevuje nielen moje stránky, ale viaceré české a slovenské stránky. Priznám sa, človeka poteší, keď si na neho spomenie v cudzine na dovolenke, kde ide oddychovať a baviť sa. Takže jej pozdrav z dovolenky ma potešil aspoň tak, ako ma potešili všetky krásne priania, ktoré sa objavili v mojich návštevných knihách. Ďakujem Vám Kattys, Melanie, Hanka, Honzík (zajtra Honzíkovia oslavujú svoje meniny, všetko najlepšie prajem), Lydka, Rudy, Jitunka, Noelala, L&P, Agnes, Ditka a ďalší a ďalší. Takisto ďakujem tým, ktorý mi napísali e-maily a idem pripraviť veci na zajtrajší deň. Musím si trochu oddýchnuť, zajtra budem celú noc hore, koná sa akcia CB rádioamatérskej Jánskej noci, nech vydržím do rána pri vysielačke. Už si len želám, aby bolo pekné počasie počas najkratšej noci roka v čase Letného slnovratu, aby všetci tí, ktorí budú na kopcoch rodnej domoviny, nezmokli. Zdravím si Vás, priatelia!

Cezmín, na CB pásme 27 MHz volačkou "Osembabka Kosačka Horné Chlebany - Slovensko".

17.6.2008

Blahoželám! http://home.planet.nl/

 

16.6.2008

Dnes som robila "mišung" z fotiek rôznych na stránku www.cbjanskanoc.ic.cz o Keltoch, kde ich je viac urobených. Odreagovávala som sa takouto činnosťou v čase voľna. Dnes mal vnuk Patrik Prvé sväté prijímanie v kostolíku na sídlisku. Nezúčastnila som sa toho, išiel manžel so synom, nevestou a vnučkou. Zasmiala som sa, keď mi manžel hovoril, že tam v kostole vyhrávali na gitare ako na diskotéke, čo sa mu zjavne nepáčilo. No čo, v Afrike bubnujú, v Mexiku hrajú na píšťalke  a mandolíne a tu po novom hrajú na gitare... Klasika ustupuje novým trendom aj v chráme Božom...

  

14.-15.6.2008

Moji známi mi poslali obrázky pre pobavenie a potešenie, tak som si pomyslela, že pobavím aj Vás, tu sú a pokiaľ uznáte za vhodné, môžete si ich stiahnuť a vložiť do Návštevnej knihy, keďže ja to stále neviem urobiť, prosto mi nato nič nefunguje čo som doposiaľ skúšala. Bohužiaľ.

14.6.2008

Myslím na Vás a aspoň touto formou Vás pozdravujem priatelia.

 

13.6.2008

Dnes mala slečna - buldog Rudyho jeden rôčik... blahoželám!

12.6.2008

Dnes som urobila pozdrav Lye do Holandska z obrázkov, ktoré mi poslala e-mailom spolu so skladbou Santa Maria. Obrázky s pozdravom a melódiou som vložila na svoju webovú stránku http://milujempanip.vz.cz/Vizionar.htm   Baví ma robiť obrázky až na to, že mám pomerne málo času robiť osobitne, keďže spracovávam veľké množstvo fotiek na stránky a do CB rádiomaterského časopisu s názvom Júnošík. Momentálne ma čaká spracovanie minimálne dvesto fotiek domov a tak nebude času zase na tvorbu tak bokom. Neskôr... však fotky čo robím na stránku o bylinkách sú všetky taký "mišung" a takisto mi zaberú dosť času.

8.6.2008

 "Buldog Rally"

Urobila som jeden obrázok z 12-stich fotiek chovateľovi buldogov, Rudymu http://ruda-etuda.czweb.org pre potešenie.

V pozadí je zrúcanina topoľčianského hradu v lokalite obce Podhradie, neďaleko rekreačnej oblasti Duchonka. Motorkári sú chlapci z Bratislavy http://www.psik.sk , ktorí organizovali "Buldog Rally" na Duchonke a zaujímavosťou bolo, že sa v neďalekej obci Prašice v roku 2003 zosobášilo naraz 11 párov motorkárov http://www.psik.sk/index.php?id=81 .

4.6.2008

Tentoraz pracujem na stránke o bylinkách a tam robím obrázky z viacerých fotografií, taký "mišung" ako vidíte tento obrázok, takže ak chcete vidieť moje obrázky, zájdite si na stránky http://bylinky.czweb.org a pozrite si ich.

15.5.2008

Milé moje, smola, neviem vkladať obrázky do návštevných kníh, tak ak chcete, prosím, stiahnite si obrázok odomňa a vložte k sebe, je mi veľmi ľúto, že sa to neviem naučiť tak, aby mi to fungovalo, zatiaľ. Rada by som vkladala, no čo už...

Ako som tak "surfovala" po internete v noci, zistila som, že je väčšina obrázkov s tvarmi ženských tiel a už pomenej tých, kde by boli muži. preto som zvolila obrázok, kde bude dominovať pri nádhernej herečke Monreovej celkom sympatický súčasník, Oberoi.

Pred časom som vo voľnej chvíli urobila obrázok a venovala ho,

potom ďalší a takisto som ho venovala

a dnes som sa pokúsila z fotiek z internetu zmixovať zase niečo nové, aby to bola moja práca a nie iba prebraté krásne obrázky, ktoré robia s radosťou milovníci mixovania farieb a tvarov. Som len laik a nemám ani len šajnu o tom, ako čo treba, no i tak za pokus to stojí a výsledok vidíte.

Pokiaľ sa Vám obrázok bude páčiť, ohodnoťte ho prosím napísaním do návštevnej knihy, aby som vedela, či pokračovať v načatom alebo to radšej zabaliť a nechať tak.

Dnes (10.4.2008)

som popri varení obeda vytvorila nový obrázok

Pod pláštom Panny Márie na nebesiach... na fotografii je mladučká sympatická dievčina Amanda Bynes, mladí ju určite poznajú z obrazoviek a kina...

Je 11.4.2008 hlboko po polnoci a práve som dorobila ďalší obrázok. Verím, že sa Vám bude páčiť, vyjadruje tichú intímnu chvíľu blízkych ľudí... chvíľa, na ktorú si každý rád spomenie z osobných zážitkov života. Prajem ľuďom dobrej vôle čo najviac takýchto príjemných chvíľ s partnermi, manželmi, priateľmi...

Dnes 16.4.2008 som sa dočítala, že autorom obrázku týchto dvoch ľudí je Anyme Sahay a na obrázku by mali byť Kajol a Ajay: http://www.chakpak.com/movie/u-me-aur-hum/19151

Je skoré ráno 14.4.2008, spať sa nedalo, nuž je tu ďalší obrázok. Tentoraz som si vzala fotku syna i svoju a iné obrázky z internetu. Zmixovala som to a výsledok vidíte. Syn môj, ľúbim Ťa a ďakujem zato Bohu, že si na tomto svete a tešíš ma svojimi šibalstvami spolu so svojimi synmi.

Obrázky som poslala na nasledujúce adresy

http://www.imagehousing.com/browse.php?cat=men&p=60

http://www.imagehousing.com/browse.php?cat=men&p=40
http://www.imagehousing.com/browse.php?cat=celebrity&p=140
http://www.imagehousing.com

Znovu je po polnoci 15.4.2008. Pekný slnečný deň je za nami a oranžová farba so zemitou hnedou ma "mátala", tak som vytvorila ďalší obrázok i pozadia na stránky. Keď syn uvidel novo urobený index tejto stránky, tak mi oznámil, že na neho "teplo" pôsobí a evokuje pohodu. Zaujímavo vyjadrené, nemám dôvod neveriť mu... A tu je obrázok "Japonečka" v kruhoch a pruhoch... Mám priateľku, ktorá má črty a mladistvosť v tvári ako majú Japonečky...

 

Už je skoro ráno 23. 4. 2008, spracovala som materiály čo som mala nachystané na novú webovú stránku (týmto Vás aj pozývam k jej nahliadnutiu) http://cemetery.zaridi.to a práve sem som robila nové obrázky. Úmrtie je smutná téma na spracovanie, no v konečnom dôsledku život so smrťou kráčajú nerozlučne spolu a chcem vzdať úctu svojim spoluobčanom touto formou, virtuálnym cintorínom, ktorý poslúži hlavne tým, ktorí nežijú v obci alebo sú na prácach mimo nej. Môžu aspoň cez internet ísť ku svojim blízkym a pritom sa aj pomodliť a zapáliť sviečku na ich počesť... Nuž, tu sú obrázky, ktoré si môžete samozrejme pozrieť aj na uvedenej webovej stránke.

Na obrázku je náš Dom smútku, ktorý náš dnes už nebohý pán dekan Andrejko Lasab nazval "Dom nádeje"

Je po polnoci, teda už skoré ráno bude o chvíľu 24.4.2008 a práve som dorobila 385 fotografiu na stránky CEMETERY. Pravdupovediac, unavená som ako baník, ale spánok to spraví a idem ďalej... Okrem bežnej úpravy fotografií som urobila aj obrázok z cintorína, hrob mladého človeka, ktorý odišiel na večný odpočinok v najkrajšom veku života, kedy mal mať rozlet... pri hrobe bola jeho stará mama, tak som ju odfotila a myslela som na to, akú bolesť prežíva... sme pominuteľní... sme zraniteľní... sme prosto ľudia nedokonalí... a nevieme ani dňa a ani hodiny, kedy na nás príde smrteľná úzkosť...V smútočnej nálada som prišla domov a môj muž má v ruke kladivo s drevom a trieska do dreva (držal ho v ruke opreté o dvere) dverí na izbe, vraj ma tu zahlobí, aby som už nevyšla, lebo z izby ani nevychádzam von a sedím len pri počítači... nuž, v prvej chvíli som sa napálila, ale o chvíľu som sa smiala... veď má pravdu, som tu ako dobrovoľný väzeň, lebo robím to, čo on nevidí a hlavne čo ho vôbec nezaujíma a pritom nie pracujem, ale driem ako otrok, aby som urobila stránku slúžiacu všetkým spoluobčanom... no čo už, neodradilo ma to samozrejme, výmena názorov... a sadla som k počítaču urobiac tento obrázok ako ho tu vidíte  a aj na webovej stránke  Cemetery v sekcii: Švec...a samozrejme tých 385 fotografií. Maximálny výkon a som spokojná, aj keď môj muž nie je. Všetko je úkorné, aj keď už je osemnásobný dedko, stále to ešte nepochopil... ale to je jeho problém a moja zbytočná starosť, "chlapec" na to raz príde a bude sa potom on smiať, že vyvádzal ako malé trucovité decko.

Tu je jeden obrázok, ktorý ma oslovil v uvedenej chvíli "blbosti"...

Ako obvykle, je hlboko po polnoci už 17.5.2008 a popri práci som si urobila oddychovku vytvoriac obrázok známej herečky Pfeiferovej s filmovou dcérou (Biely oleander) a idem konečne aj spať.

Počula som, že je to zaujímavý film vzhľadom k závažnej téme vzťahov medzi matkou a dcérou a vlastníckym pudom, ktorý vyúsťuje do drámy - vraždy zo žiarlivosti. Žiarlivosť považujem za nezrelosť ducha človeka, veď iba vlastnícky pud dokáže takto ovládať človeka, že chce iného vlastniť namiesto toho, aby ho nechal ísť a nech si žije svoj život, keď nenapĺňa to, čo si pod pojmom láska  človek predstavuje.

Nuž ale... aj takéto drámy sa dejú v živote na tomto svete a aj sa diať budú, bohužiaľ... duchovne nezrelých ľudí je na svete veľmi veľa a aj bude stále... A stačí tak málo: "Nie som na svete nato, aby som spĺňala predstavy iných, aké majú o mne a ani iní nie sú tu nato, aby spĺňali moje predstavy, aké mám o nich" a ku tomu závažné: "Nikto nemá právo siahať na život iného človeka, to je výsostným právom Božím". Bodka!

Predstaviteľka tejto filmovej drámy však je perfektná a svoju rolu zahrala vraj vynikajúco a dobré herecké výkony podali aj ostatní. A idem od počítača preč. Prajem Vám čo najviac "svetla" do duše a mysle, aby sa Vám nikdy nestalo, že by ste mali zo žiarlivosti sklony k násilnostiam. Žiarlivosť, keď vyústi do choroby... skaza... chorobná žiarlivosť ničí všetko a všetkých okolo vrátane jej nositeľa, nezrelého ducha človeka. Tak sa vzdajte žiarlivosti, je ZLO! Pekný deň prajem, dnes má byť až 27°C tepla, nuž, užite si ho počas víkendu.

  Ďakujem Vám za návštevu! 

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

 

ODKAZY
 na moje weby
 
Cezmín: http://cezmin.czweb.org 
 Moji psíkovia:
http://mikinka.czweb.org
 Jedovaté bylinky:
http://bylinky.czweb.org 
  Cintorín - Cemetery:
http://cemetery.zaridi.to 
Jánska noc v histórii:
http://cbjanskanoc.ic.cz 
 
Múdra ako rádio: http://mudraakoradio.euweb.cz 
 
Obec Horné Chlebany: http://hornechlebany.unas.cz 
 Vianoce - história, zvyky:
http://www.vianocesk.wz.cz 
  Moje CB rádioamatérske hobby:
http://cbrsk.euweb.cz 
Veľká noc v kresťanských zvykoch:
http://velkanoc.ic.cz 
 Prežila svoju smrť - Glória Polo:
http://gloriapolo.czweb.org 
 Svadba - starejší - Wedding - Chlebany:
http://svadbask.unas.cz 
 Milujem pani P.: http://milujempanip.wz.cz a
http://eufrosyne.wz.cz 
 Svet bábik a tvorcovia-priatelia z netu:
http://svetbabik.czweb.org 
 
Vianoce - história, zvyky: http://vianocechristmas.czweb.org 
 
Cezmín - ker aj ako môj alias: http://cezmin.wz.cz 
 Milujem pani P...:
http://milujempanip.wz.cz 
 
Ľudový básnik Michal: http://michalkrpelan.wz.cz 
 
Obec Horné Chlebany: http://hornechlebany.unas.cz
 Svadba - Wedding - starejší Chlebian:
http://svadbask.unas.cz
 Milujem pani s veľkým P...: http://www.cezmina.szm.sk  a
http://agika.szm.com 
 
Stránky, ktoré som urobila zdarma iným
 
Olympionik z Liptova:
http://olympionikholub.ic.cz 
 Ranná Sedmička:
http://rannisedmicka.ic.cz 
 Dieťa a jeho práva:
http://dieta.czweb.org 
 Bulldog english:
http://buldog.czweb.org

[ Späť | Dopredu ]

by Cezmín Slovakia 1999

TOPlist