wz

TÝRANIE ZVIERAT

Modlitba za ty, co chtěli by žít s námi

Iris Sabua

Slyšela jsem vzdechy vodních ptáků a ryb u nemocných vod.
Viděla jsem plakat tisíce očí mrtvých zvířat podél cest.
A křídla ptáků a motýlů, která už nikdy nikam nedoletí,
mě naposledy zamávala na pozdrav.
A důvěřivá zvířata vstávají ze svých nedůstojných hrobů,
jdou člověku v patách a prosí ho o pomoc.
Ony nevědí, že oči lidí zůstávají slepé,
uši hluché a ústa nechtějí promluvit.
A tak se tedy modlím za ty zemřelé…
A tebe člověče co máš duši, prosím o pomoc.
Zbystři zrak a sluch a ústa tvá ať nezůstanou němá…
Vždyť místa na zemi je pro tebe i pro ně dost…

Jediné čo diabol potrebuje na to, aby uspel je, že mravné ľudstvo neurobí nič.

(Edmund Burke)

Pes nikdy nerobí chyby.
Je pes a robí čo robí, pretože je pes a myslí ako pes.
A psy chyby nerobia. Ste to vy kto robí chyby, pretože ste ho nenaučili aby robil to čo chcete aby robil, keď chcete aby to robil.
Alebo ste zle posúdili čo je schopný robiť fyzicky alebo mentálne.
Takže ak bola urobená chyba v tíme, ste to vy kto ju urobil, nie váš pes!

(G. Attla)

Aj zvieratá majú svoje práva!
Organizácia UNESCO v roku 1978 vydala rezolúciu o právach zvieraťa: "Zviera nieje predmetom. Zvieratá sa rodia ako rovnocenné a majú rovnaké právo na život ako ľudia."

Trpiace zvieratá

NEBOLÍ ICH TO?
Ak sme bytosti, ktoré majú city, musí nám byť jasné, že aj zviera cíti bolesť. Hoci Descartes v roku 1600 pochyboval o existencii zvieracieho vedomia, o niečo neskôr vedci dokazovali, že aj zvieratá majú dušu. Dnes je situácia taká, že radšej si strčíme hlavu do piesku, než by sme priznali, že naše zvieratko trpí, lebo nie je zvyknuté na podmienky, aj keď sa ho nikto nemusí ani dotknúť. Ľudia, ktorí pracujú vo "fastfoodovom oddelení" zaobchádzajú zo zvieratami neľudsky a skúšajú na nich genetické pokusy. Kŕmia ich rôznymi chemickými stravami, čím škodia aj ľudom, ktorí potom jedia výrobky z týchto zvierat v rýchlom občerstvení. Chemický chov a genetické pokusy spôsobujú zvieratám veľké utrpenie.

VIVISEKCIA

Každý deň je na pokusy použitých viac ako milión zvierat. V laboratóriách je na väčšine z nich v mene pseudovedy konaná vivisekcia (z lat. pitvanie za živa ; Slovo vivisekcia pochádza z dvoch latinských slov "vivo" a "sectio" - "živé" a "rezať" - môžeme ho teda preložiť ako "rezať za živa". Teraz už je i neznalým možno jasnejšie o čo ide.)

Dámy! Pozrite si čo robia so živými tvormi pre Vaše kožuchy!

Preplakala som hodiny, keď som uzrela toľkú krutosť neľudí, špinavcov čo sa vyžívajú v utrpení zvierat a nenachádzam slov na toľké svinstvá, ktoré pácha človek, vraj pán tvorstva... najväčšia obluda tejto zeme je tvor, ktorý si hovorí ČLOVEK!

Zaživa derie z kože zvieratko... krutosť nad krutosti.. naozaj to neznesie každý ani len pozrieť... ak to vydržíte, tak si o človeku poopravíte svoju VYSOKÚ mienku... ako o pánovi tvorstva..


Pledge to go fur-free at PETA.org.

http://www.peta.org/feat/ChineseFurFarms/index.asp 

Pri voľbe, ktoré zviera sa na pokus použije, sa neuplatňujú vedecké kritériá, ale kritérium dostupnosti. Obeťami sa stávajú najčastejšie umelo chované myši a potkany, laboratóriá si dosť často objednávajú zvieratá, ktoré boli domácimi miláčikmi. Stále viac sú obľúbené opice, medzi nimi samozrejme aj ohrozené druhy odchytávané v divočine.

Utrpenie týchto nevinných tvorov sa dá priblížiť pomocou testov, ktoré sa vykonávajú kvôli "bezpečnosti" kozmetiky. Jedným z najkrutejších je Draize - test robený na králikoch. Ich tenká rohovka a neschopnosť oka vyplaviť cudziu látku ich priam predurčujú na krutý test, pri ktorom králikovi odstránia očné viečko, uväznia ho do krabice a nechajú pôsobiť chemikáliu v oku. Test trvá niekoľko dní a jeho výsledkom je zistenie intenzity podráždenia v rozmedzí čísel 0 až 5. Vzhľadom k tomu, že výsledné hodnoty sa líšia už aj medzi jednotlivými králikmi jasne vyplýva, že nie je možné výsledky testov bezpečne preniesť na človeka - ak sa látka dostane do ľudského oka, to začne slziť a objekt rýchlo z oka vyplaví, nehovoriac o množstve rozdielov medzi okom človeka a králika. Pritom existuje takmer stovka skutočne vedeckých a medzinárodne schválených metód, ktoré sú lacnejšie, presnejšie a hodnovernejšie.

Ďalším neskutočne krutým testom je LD 50, ktorý testuje pri akom množstve látky zahynie polovica testovaných zvierat. Tento test je celkom nezmyselný, pretože neprináša žiadne výsledky a aj v prípade, že by sa dal preniesť na človeka, viete si predstaviť aké množstvo zubnej pasty by sme museli zjesť, aby polovica z nás zomrela? Kožné testy citlivosti, pri ktorých sa zvieratám nanášajú koncentrované chemikálie na vyholenú pokožku, sú rovnako kruté a neefektívne! Množstvo firiem dnes predáva kozmetiku testovanú humánnymi a ďaleko presnejšími metódami.

"Bolesť u zvieraťa je omnoho hlbšia ako bolesť dospelého človeka. Bolesť zvieraťa môžeme prirovnať k bolesti dieťaťa. Vivisekciu musíme odsúdiť ako vraždu alebo mučenie nevinného.

FORMY TÝRANIA:
Problém dnešnej doby je, ako všetci vieme, týranie zvierat, ale kto sa tomuto problému postaví? To zostává otázkou... Každý z nás občas túži o niekoho sa starať, dnešný trh ponúka mnoho maznáčikov o ktoré sa môžeme starať, ale čo s nimi, keď sa preceníme a nemôžeme sa o také zviera starať? Určite ponúka sa riešenie v podobe smrtiacej injekcie, útulkov či sprostého vyhodenia zvieraťa z domu. Ale najhorší a najodpornejší pojem je laboratórium a bitúnok...

LABORATÓRIUM
Iste každý prípravok sa musí poriadne odskúšať na živom tvorovi inak by predsa nemohol prísť na trh. Už ste počuli o tom ako sa testujú náplasti? Vezme sa králiček, náplasť sa nalepí a zlepí , nalepí a zlepí, nalepí a zlepí... kým králičkovi nejde vidieť kosť a koža. Šampóny sa skúšajú na mačiatkach, proste sa im nalejú do očí. Pravdepodobnosť, že mačka oslepne, je viac než 90 percentná. Na zvieratách sa tiež testujú lieky, zbrane, vírusy atď.

 

BITÚNOK
Keď počujeme slovo bitúnok nevybaví sa nám nič zvláštneho až na tisíce a tisíce umierajúcich zvierat, ktoré denne zažívajú peklo. V prepravníkoch určených pre 20 kráv sa tesná 50 vystrašených zvierat, než však dôjdu na bitúnok mnohé z nich prejdú horúčavou alebo sú jednoducho pošliapané svojimi druhmi Keď prepravník dorazí na miesto odstránia sa mŕtvoly. Zvieratá sú navyše dehydrované, pretože nedostávajú prísun vody aby mäso nezvodnatelo. Potom sa zvieratá odženú na svoju smrť... Keby ktokoľvek z nás prechádzal tou uličkou... zošalel by skôr než by došiel k cieľu. Zvieratá zato, že nám slúžia bez výhrad dostávajú zato neľudskosť v podobe týrania a mučenia smädom, hladom, bitkou, kopaním, rezaním nôh zaživa a podobne a napokon... krutá smrť, ktorá ich z ich utrpenia vyslobodí!

Chráňme zvieratá pred krutosťou

FAKTY

A to len kvôli parádeniu sa zväčša nás, žien...

Na výrobu jedného kožucha je "potrebné" zabiť:
- 10 kórejských psov
- 100 veveričiek
- 10 jazvecov
- 60 králikov
- 65 norkov
- 14 vydier
- 130 činčíl
- 12 bobrov
- 15 rysov
- 10 líšok
- 4 leopardy

Aký je osud líšok...
Polárna líška obýva v prírode teritórium veľkosti niekoľko desiatok kilometrov štvorcových. Na farmách je zredukovaný líščí život na klietku veľkosti 1x2 metre, čo jej je asi tak na tri kroky. Jej život - obmedzený na ležanie, státie a neurotické pobehovanie po drôtenej podlahe klietky, trvá 3roky. Hlavným problémom pre líšky chované na farmách je stresom vyvolaný kanibalizmus. Odhaduje sa, že kvôli tomuto problému prídu farmári za rok o približne 20% malých líščatiek. Ale keď si to tak vezmeme, čo je lepšie? Keď nás rozožierajú vlastní súrodenci, alebo keď umierame pomocou kopancov silných mužov?

Keď príde koniec...
Po niekoľkoročnom chove sú zvieratká určené na skožkovanie usmrcované brutálnym spôsobom podľa kritéria - nepoškodiť kožuch. Vystrašené zvieratká sú kliešťami vytiahnuté z klietok a ako na bežiacom páse drasticky zabíjané elektrickým prúdom, pričom sa jedna elektróda vloží do papuľky zvieratka a druhá do konečníka, udusením výfukovými plynmi, zlomením väzov, alebo otrávením...
Na farme majú zvieratká nároky na vodu, ktorú nemajú vymenenú niekoľko dní a musia sa k nej naťahovať cez mreže svojho väzenia...

A tu je už spomenuté zabíjanie elektrickým prúdom...

Toto považujem za genocídu aká bola páchaná za 2.svetovej vojny. S tou sa niečo urobilo, ale tu na nemých zvieratách sa genocída pácha ďalej a tvárime sa ako hluchí a slepí, nič nevidíme a nepočujeme a ochranárov života zvierat považujeme za čudných ľudí... keď to počujem od mladých ľudí páchajúcich násilie a týrajúcich zvieratká, obracia sa mi nožík vo vrecku mierne povedané a chce sa mi rezať ich zaživa tak, ako to oni robia tým nemým tváram!

Dámy! Pozrite si čo robia so zajačikmi na kožuchy

a prejde Vás chuť dať si na seba taký kožuch!


Find out more about Armani on peta.org

http://getactive.peta.org/campaign/armani_fur_investigation

http://www.peta.org/priv.asp

Čo môžete urobiť Vy?

- Nepodporujte svojimi peniazmi obrovské utrpenie kožušinových zvierat - myslite na to, že kožuch je nepotrebný luxus, KOŽUCH JE BOLESŤ !
- Existuje nespočetné množstvo praktickejších, ľahších, pohodlnejších odevov s oveľa kvalitnejšou termoreguláciou ako kožuch.
- Moderné odevy používané športovcami či horolezcami sú niekoľkonásobne kvalitnejšie a teplejšie ako kožuchy - argument o potrebe kožucha v drsných klimatických podmienkach dnes už neobstojí.
- Neobstoja ani zastaralé argumenty o estetike - v súčasnosti už viac ako 60 svetových módnych návrhárov zvučných mien ako Oleg Casini, Donna Haag, Calvin Klein, Stella Mc Cartney alebo Fernando Sanchez zásadne nepoužívajú pravé kožušiny, ale ponúkajú výhradne umelé kožuchy, ktoré sú často oveľa estetickejšie a pohodlnejšie ako kožuchy zo zvierat.
- Ak už máte kožuch, venujte ho nejakej charite, ktorá ho poskytne ako pomoc ľuďom v treťom svete (napr. Afganistane, Pakistane a pod. )
- Ak vaši blízki, rodičia, priatelia alebo kolegovia nosia kožuchy, porozprávajte sa s nimi a vysvetlite im, aké utrpenie predstavuje chov a lov kožušinových zvierat.
Žiadajte od organizácií bojujúcich za ochranu života zvierat informačné letáčiky a rozdávajte ich okoloidúcim ľuďom v kožuchoch.
Urobte vo vašom meste či na dedine infostánok o živote a utrpení kožušinových a aj iných zvierat.
Zorganizujte krátke protestné státie pred kožušníctvom vo vašom meste.

Je viacej foriem, ako môžete pomôcť týraným zvieratkám, len treba chcieť a nebyť ľahostajným k toľkej krutosti okolo seba, ktorá sa pácha na bezbranných nemých tvárach.

A musí k tomu všetkému dochádzať?
Čo sa v dnešnej dobe nezaobídeme bez kožuchov zo zvierat? A všemožných kozmetických vtákovín a iných vecí?
Tieto veci sa predsa dajú získať aj inak. Kožuchy sa dajú vyrobiť a kozmetika sa dá testovať hormonálne.
Je vôbec nádej, že to ľudia a ľudstvo konečne pochopí?

 

 


 

 

Veriacim i neveriacim pre pripomenutie:

Piate prikázanie hovorí:

"Nezabiješ!"

Príbeh o jednom hlúpom chalanovi, ktorý si nevážil život iných a týral zvieratá

V malom, útulnom domčeku, uprostred roztomilej kvetinovej záhradky, býval celkom osamelý, starý bielovlasý muž. Nedá sa však povedať, že by bol úplne sám, hoci s ním nebýval žiadny človek. Mal mnoho zvierat, o ktoré sa s láskou staral. Skoro ráno, hneď ako vyšlo slniečko, bolo vidieť starca vykuľhať sa z domu. Mal totiž iba jednu nohu, druhú mal pod kolenom odrezanú a namiesto nej mal drevenú palicu. Opierajúc sa o barlu, uberal sa deň čo deň, sprevádzaný nerozlučnými priateľmi psom Dunčom a kocúrom Murkom, ku koziemu chlieviku, kde Lizinka, malá hnedá koza, už nedočkavo čakala na kŕmenie a podojenie.
Potom smela aj Lizinka voľne hopsať po trávniku pri plote za domom, zatiaľ čo sa starec vrátil do domčeka pripraviť raňajky. Najprv sa podelil s Dunčom a Murkom. Len čo zacinkali misky, priletel aj Krákoš, starý havran, vyspatý a oddýchnutý, po svoju zvyčajnú dávku chleba. Potom vyšiel starec s tanierikom mlieka pred dom, ticho zapískal a vábivo zavolal. O chvíľu vyliezol zo štrbiny v múre malý čierny had, vypil mlieko, odplazil sa na blízky kameň a zvinul sa do klbka, aby sa mohol vyhrievať na slniečku. Krákoš si sadol pod strom na drevený klát a Dunčo s Murkom sa natiahli vedľa seba a slnili sa.
Vtom nablízku zazneli zvučné detské hlasy. Cestou k domčeku prichádzali dvaja malí chlapci. V rukách mali palice a tĺkli nimi do kvetov a kríkov rastúcich pozdĺž cesty. Zvedavo nazerali do záhrady na zvieratá a pritom objavili i malého hada.
„Had! Poď, zabijeme ho!“ skríkol jeden.
„Správne!“ súhlasil s ním jeho brat.
Rýchlo nazbierali kamene a vyzbrojení palicami vtrhli do záhrady. Hneď prvý kameň zasiahol Murka, ktorý ležal neďaleko vyhrievajúceho sa hada. Kocúr zaprskal, vyskočil, naježil chrbát, no vtom už vytrielil Dunčo a s hlasným brechotom sa vrhol na malých votrelcov. Tí sa začali oháňať svojimi palicami, ale pes by ich bol určite pohrýzol, keby starec nevyšiel von.
„Vy ste mi ale pekné deti!“ povedal rozhnevane. „Prečo spôsobujete bolesť zvieratám, ktoré tu pokojne oddychujú? Hanbite sa!“
„Ale veď my len chceme zabiť toho hada,“ bránil sa jeden z chlapcov.
„A čo ti urobil?“
„Nič,“ priznal chlapec. „Ale pretože je had škaredý, môžeme ho predsa zabiť. A potom – veď štípe!“
„Keby ho ľudia nechali na pokoji, neštípal by. Len sa dobre pozrite, aké sú zvieratá múdre a dobré. Lizinka nám dáva každý deň mlieko, Dunčo stráži dom, Murko chytá myši a potkany a rovnako aj Krákoš. Dokážete to vy? Veď všetko je živé a cíti bolesť tak ako vy, aj tie kvety, ktorým ste pred chvíľou zrážali hlavy. Či ste na to nikdy nepomysleli?“
Chlapci zahanbene zavrteli hlavami.
„Tak si sadnite, niečo vám porozprávam!“
Starec upokojil vrčiaceho psa, zavolal na svoje zvieratá a počkal, kým sa uložili v jeho blízkosti. Potom si s chlapcami sadol na lavičku pred domom a začal rozprávať:
„Bol raz jeden malý chlapec, ktorý sa volal Ferko. Jeho najväčším potešením bolo, keď mohol trápiť zvieratá. Hoci to robieval celkom potajomky, aby o tom nikto, ani jeho rodičia nevedeli, napriek tomu každý cítil, že chlapec je zlý, pretože ho ani jedno zviera nemalo rado. To je vždy zlé znamenie, pretože zvieratá rozoznajú, či je človek dobrý alebo zlý.
Tak milý Ferko odtrhával muchám krídelká a hádzal kamene do psa, ktorý sa nemohol brániť, pretože bol priviazaný na reťazi. Jedného dňa zbadal na pôjde mačku a zaumienil si, že ju chytí. Mačka sa ho však bála a utekala pred ním, pretože už aj predtým jej často šliapal na chvost. Po dlhej naháňačke sa mu predsa len podarilo chytiť ju za nohu.
Vtom sa mačka otočila, sekla labkou a do krvi mu rozškriabala ruku. To Ferka tak nazlostilo, že milú mačku vzal a vyhodil ju vetrákom von. Ešte počul, ako mačka dopadla na zem, až to zadunelo, a ako plačlivo zamňaukala, a videl, ako jeho mamička, privábená jej nárekom, vybehla von. Tak rýchlo, ako len dokázal, zbehol Ferko dole po schodoch, tajne obišiel dom a predstieral, akoby sa práve vracal z lesa.“
„Pf! Taký zbabelec!“ prehodil jeden z chlapcov pohŕdavo.
„Tí, čo trápia zvieratá, sú vždy zbabelci,“ povedal starý muž. „Ale počúvajte ďalej: Mačka si zlomila nohu a od tej doby krívala. Keby sa o ňu Ferkova mamička tak dobre nestarala, bola by iste zahynula.
V jeden slnečný letný deň mal Ferko priniesť vodu psovi Plutovi, ktorý bol priviazaný na reťazi. Chlapec si vzal so sebou palicu a podstrčil nádobu s vodou Plutovi len na takú vzdialenosť, aby napriek všetkej námahe dočiahol vodu ledva špičkou svojho ňufáka.
A keď pes zavýjal, Ferko mal z toho radosť a navyše ho bil palicou. Chvíľu to trvalo, potom náhle Ferko zakopol a spadol priamo pred neho. Rozzúrený pes schňapol jeho nohu a zbesnene sa do nej zahryzol. Ferko kričal tak nahlas, že sa začali zbiehať ľudia, no kým k nemu dobehli, nohu mal už celkom dohryzenú. V takom stave ho priniesli domov. Bolesť, ktorou Ferko trpel, bola veľká, ale nikto ho neľutoval, pretože tento raz všetci videli, ako trestuhodne psa týral.
Chlapec čoskoro dostal horúčku a rana sa mu silno zapálila. Rýchlo priviezli doktora, ktorý položil Ferkovi na tvár nejakú prenikavo voňajúcu šatku. Náhle sa mu zahmlilo pred očami a diali sa s ním veľmi zvláštne veci.
Cítil, ako ho niekto strčil do vreca a zhodil dole zo schodov. Ááu! Tá noha ho strašne bolela!
„Len dolu s tým trápičom zvierat!“ počul nejaký hlas a znova sa kotúľal dole zo schodov. Narážal na schody tak tvrdo, že ho bolelo celé telo a musel kričať od bolesti.
Zrazu sa vrece rozviazalo a Ferko padal kamsi hlboko, hlboko dole. Cítil vôkol seba žiaru a horúčavu a nemohol sa ani pohnúť. Po tvári mu liezli muchy. Keď chcel kričať, padali mu do úst a liezli mu do očí, keď ich chcel otvoriť.
„Tie muchy nemajú krídla,“ povedal vážny hlas vedľa neho, „ty si im ich predsa vytrhal!“
Potom náhle pocítil na svojom tele taký tlak, že takmer nemohol dýchať. Na hrudi mu sedela obrovská mačka so zaviazanou nohou a zatínala pazúry do jeho pohryzenej nohy. Áu, to bolelo! Pálivá horúčava spôsobila, že Ferko čoskoro pocítil neznesiteľný smäd. A ihneď stála vedľa neho misa krásnej čistej vody, len keby sa mohol pohnúť!
„Takto sa darí tým, čo trápia zvieratá,“ povedal opäť hlas vedľa neho. „Vieš už, čo si museli tie nešťastné zvieratá pri tebe vytrpieť?“
Potom Ferka niekto prudko udrel a on padal, neustále niekam padal a keď konečne otvoril oči, videl, že leží vo svojej posteli. Vedľa neho sedela jeho mamička a hľadela na neho so slzami v očiach. Keď sa Ferko pozrel na seba, videl, že má len jednu nohu. Druhá bola odrezaná a hrubo obviazaná obväzmi.
Zo dňa na deň sa cítil lepšie a čoskoro už mohol vyjsť na slniečko, samozrejme, o barlách. Netrvalo dlho a dostal drevenú protézu, na ktorej sa učil chodiť, aj keď ho to veľmi bolelo. No napriek všetkej bolesti a utrpeniu bolo v ňom aj okolo neho nejako jasnejšie. Aj rodičia to s radosťou pozorovali. Vnímali to aj zvieratá, ktoré teraz kŕmil a hladkal, kým si nezískal ich dôveru a lásku.
Dokonca aj starý pes Pluto sa stal chlapcovým priateľom, keď sa oň chlapec tak neúnavne staral. Od tých čias nažíval Ferko so zvieratami v láske a porozumení, a tak ho vidíte aj dnes. Sedí pred vami...“ dokončil starý muž.
Obaja chlapci počúvali so zatajeným dychom.
„Ani my už nikdy nebudeme týrať zvieratá!“ povedal prvý. „Je nám to veľmi ľúto! Smieme prísť zajtra opäť na návštevu? A budete nám rozprávať o Dunčovi, Murkovi, Krákošovi aj o hadovi?“
„O dobrom hadovi,“ opravil ho mladší brat.
Starý muž s úsmevom prikývol a díval sa za chlapcami ešte dlho po tom, čo z kraja lesa zaznelo ich posledné „Do videnia!“ a v diaľke dozneli detské hlasy. (Z knihy Marie Halseband: „Pohádky pro malé a velké“) © VOLÁNÍ s.r.o. Prečítajte si mnohé príbehy na stránke:

http://www.zdruzenie-ludskost.sk/index.php?p=75

Výzva

Výzvu bolo možné podporiť len do februára 2008...

Ak Vám nie je osud zvierat ľahostajný, podporte výzvu organizácie, ktorá sa snaží niečo zmeniť . V prípade, že máte priateľov a známych, ktorí by radi podporili výzvu, prosím pošlite im odkaz na túto stránku:
 
http://www.cats.sk/vyzva/index.php

POMÓÓÓC!!!

http://www.dog.sk/dog_forum/tyranie_zvierat/tyranie_zvierat.htm

http://psisisi.blog.cz/

http://images.google.co.uk/imgres?imgurl=http://www.an-group.org/images/members/paws4.jpg&imgrefurl=http://www.an-group.org/x_paws.htm&h=541&w=593&sz=376&hl=en&start=217&um=1&tbnid=p4MANsCXKntOWM:&tbnh=123&tbnw=135&prev=/images%3

Fq%3Danimals%2Bpicture%26start%3D216%26ndsp%3D18%26svnum%3D10%26um%3D1%26hl%3Den%26sa%3DN

Protiví sa Vám pozerať na tieto fotky? Uvedomme si, toto robím my, ľudia so zvieratami a ony sa nevedia a nemôžu brániť! Je to VÝZVA pre všetkých ľudí a celé ľudstvo: STOP TÝRANIU ZVIERAT!

Týranie bez milosti
A znova, bohužiaľ, smutný článok.
Spoločnosti, vyrábajúce krmivá pre zvieratá, týraju zvieratá. Hrozné - výrobky musia ísť lepšie na odbyt.  Viac v článku na:
http://www.ohz.cz/Klamani/tyrani.html

V pokračovaní článku nájdete krmivá kruto testované na zvieratách

Čierna listina - týranie zvierat
PROCTER & GAMBLE
: IAMS, EUKANUBA,
MARS: Pedigree, Cesar, Whiskas, Sheba, Kitekat, Pal, Chappie, Bounce
NESTLÉ:
Friskes, Friskies Petcare, Bonio, Wunalot, Soilers, Felix, Arthur´s, Choosy, Alpo, Mighty Dog
COLGATE-PALMOLIVE: Hill´s Science Diet, Prescription Diet
RALSTON-PURINA: Purina, Edward Baker

HELP US!
Dont close your eyes!!!

Tento článočik som skopírovala pred časom z nejakého blogu, no dnes už neviem z ktorého a rozposlala som ho mojim známym priateľom. Je hodno skopírovať si ho a dať na svoj blog, či webovú stránku, nech každý kto k Vám príde vie o tom, ako zvieratká veľmi trpia kvôli nám neľudským ľuďom. Ďakujem Vám a verím, že autor tohto článku sa mi prihlási a budem môcť uviesť zdroj.

Den co den, když zapnete televizi, objeví se hrůzné zprávy.
Šedesát mrtvých v Iráku, zapálené kostely, unesená letadla, zbité děti a spousta dalších LIDSKÝCH krutostí.
Ale nikdy se neobjeví, kolik polárních lišek bylo dnes zabito, kvůli kožichu jedné latinsko-americké zpěvačky.
Nikdy si na přední straně novin nepřečtete, kolik mladých tuleňů bylo dnes BRUTÁLNĚ ubito pro maso.
Ani nahou celebritu na poslední stránce nevystřídá článek o tom, jak dnes POMALU umírala bílá perská kočička na laboratorním stole.
Je to tak lepší, pro slabší povahy?
Je to tak lepší, pro svět?
Je to tak lepší, pro ty tisíce týraných zvířat?
Co proboha udělaly tak strašného, že je takhle trestáme?
Že jim do očí kapeme kyseliny, že je omračujeme elektrickými obušky, STAHUJEME ZA ŽIVA a držíme je ve studených klecích?
A co nás k tomu vůbec opravňuje?
To, ž neumí mluvit?
A kdyby mluvit uměly, co PĚKNÉHO by nám k tomu asi řekly?
"Dobrý den, pane. Jen mne nekrmte, abych šla lépe stáhnout. Jestli můžu radit,držte mne v zimě, abych mněla hustější kožich. A jestli můžu mít jednu prosbu, zabijte mne zlomením vazu, protože to je jeden z mála způsobů, kdy ZEMŘU HNED!"
Tohle by vám určitě řekla liška, kterou strkáte do klece. Které je jasné, že až zavřete ty dvířka, bude konec svobody. Konec života.

Bohatá DÁMA si koupí norkový kožich. Později si stěžuje své známe, jak moc drahý byl i po slevě.
Drahý?
Jaká cena by zaplatila utrpení šedesáti norků?
Jaká cena by vykoupila jejich utrpení?
Kolik by člověk chtěl za pouhých šedesát norků?

Můj článek nic nového nepřinesl. Žádné zvíře neoživil a žádnou "milovnici kožešin" nepřesvědčil o tom, aby přestala milovat kožešiny a nezabíjela kvůli tomu zvířata. Přesto prosím, večer při těch zprávách o šílených vrazích a atentátech na školní autobusy, se zamyslete. Oni (na rozdíl od nás) nic nikomu neprovedly. Jen se ve světě začali rodit lidi, co mnohem raději pohladí koženou sedačku než zvířátko. Pokud to tak půjde dál, brzy si budeme moci prohlédnou poslední lišku, norka a tuleně vycpaného za prosklenou výlohou s nápisem: Nešahat!

Niektoré z množstva výrobkov, ktoré sa testujú na zvieratkách

 

Kupírovanie

Príroda vie omnoho lepšie ako človek, čo zvieratá potrebujú a čo nie, preto tieto zákroky zásadne odmietam. Cezmín

Kupírovanie - v zootechnike skracovanie odstávajúcich častí tela zvierat, napr. chvosta, uší. V chovateľstve chirurgický zásah do vzhľadu zvieraťa z estetických dôvodov - dnes vo väčšine európskych krajín zakázané a považované za týranie zvierat. (lexikón SJ)

Kupírovanie je jednoznačne protizákonné! Zákon č. 488 / 2002 vydaný Národnou radou Slovenskej Republiky definuje kupírovanie ako týranie zvierat (zakazuje sa týranie zvierat, ktorým je každé konanie, ktoré pôsobí zvieraťu trvalé alebo dlhodobé porušenie neobnoviteľných častí organizmu okrem sterilizácie samíc a kastrácie samcov - okrem odôvodneného zdravotného a schváleného pokusného dôvodu) a výslovne ho zakazuje. Takisto zakazuje propagáciu týrania zvierat. V okolitých kultúrne vyspelých krajinách je zakázané kupírovaným zvieratám zúčastňovať sa kynologických výstav.

SVETOVÁ PETÍCIA PROTI TÝRANIU ZVIERAT

http://www.animalsmatter.org/

Informácie o Animal Liberation Front na Slovensku:  http://alf.podstromami.com/

Pokusy na zvieratách... či hračky prírody (?)

http://www.novinky.cz/clanek/146000-v-cine-se-narodilo-prase-s-opici-hlavou.html

Jednorožec...

http://www.novinky.cz/clanek/142397-v-italii-byl-spatren-jednorozec-jde-vsak-jen-o-zmutovanou-srnku.html

Šesťnohá mačka

http://www.novinky.cz/clanek/138340-na-floride-se-narodilo-kote-s-sesti-nohama.html

Týranie zvierat je v úzadí záujmu polície

Od roku 1995 platí Zákon na ochranu zvierat, ktorý definuje a zakazuje týranie zvierat. Ubližovanie zvieratám je chápané ako priestupok. Opakované týranie je trestným činom. Páchatelia môžu byť za týranie zvierat postihnutí pokutou, v prípade trestného činu môžu byť odsúdení na dva roky väzenia.
Čo môžeme robiť ak sme svedkami týrania zvierat? Každý, kto má podozrenie, že dochádza k týraniu zvieraťa, je povinný túto skutočnosť oznámiť na príslušnej Regionálnej veterinárnej a potravinovej správe, tá je oprávnená konať, prešetrovať a zbierať dôkazový materiál týkajúci sa takého konania. Bohužiaľ skutočné postihy sú aj u veľmi tragických prípadov niekedy v nedohľadne kvôli administratívnym bariéram, nedostatočným dôkazom či bezzubému zásahu kompetentných orgánov. Skutočne úspešnému riešeniu prípadu výrazne napomôžu dôkazy ako fotografie, videozáznam, svedkovia, veterinárna správa o zdravotnom stave zvieraťa atď. V prípade, že ide o usmrtenie zvieraťa (najmä ak ide o chránené druhy), je potrebné skontaktovať políciu, žiadať zápis udalosti a dať vyhotoviť pitevnú správu, aby bola určená príčina smrti zvieraťa. Dostatok dôkazov je šancou na úspešné riešenie prípadu a zabránenie ďalším krutostiam. Pokiaľ nie sú jasné dôkazy, alebo samotný páchateľ je vyšetrovanie veľmi zložité. Polícia nedokáže rýchlo reagovať ani pri iných trestných činoch, takže týranie zvierat je v úzadí záujmu polície.
 

Zdroje:
http://mojsvet.blog.cz 
http://www.milacikovia.sk/zobraz/clanok/616/
OTRASNÉ VIDEÁ, len pre silné žalúdky:
http://pohanka.blog.sme.sk/c/116842/Tyranie-zvierat.html 
http://www.youtube.com/watch?v=VZTTOk59GRc&eurl=http://video.google.com/videosearch?hl=sk&q=tyranie+zvierat&um=1&ie=UTF-8&sa=X&oi=video_result_group 
Viacero vídeí: http://lusinka.blog.cz/rubriky/tyranie-zvierat 
http://www.domca-zvieratka.estranky.cz/stranka/domca24 
http://noviny.joj.sk/z-domova/6-4-2008/clanok/prisnejsie-tresty-za-tyranie-zvierat.html 
http://argia.blogy.atlas.sk/svet/19063/ 
http://lehikineanime.blog.cz/rubriky/tyranie-zvierat  ; http://andybasket.blog.cz/rubriky/tyranie-zvierat 
http://referaty.atlas.sk/prakticke-pomocky/soc/29081/tyranie-zvierat 
http://www.slobodazvierat.sk 
http://aktualne.centrum.sk/domov/zdravie-skolstvo-spolocnost/clanek.phtml?id=1144819 
http://www.zvierataa.estranky.cz/clanky/tyranie-zvierat 
 

Odkazy

Motto: " Nejlepší místo kam pohbřít dobrého psa, je srdce jeho pána"....

Kriminalita - týranie zvierat: http://www.kriminalita.sk/pripady-tyrania-zvierat-sa-mnozia/2007-10-05/

Hovoriace zvieratá: http://www.bomba.cz/video/mluvici-zvirata/
Chytré zvieratá:
http://www.bomba.cz/video/chytra-zvirata/
Tančiace zvieratá:
http://www.bomba.cz/video/tancici-zvirata/
Výcvik psov u špeciálnych jednotiek:
http://www.bomba.cz/video/vycvik-psu-u-specialnich-jednotek/?utm_source=adwords&utm_medium=cpc&utm_campaign=aw_videa_vycvik-psu-u-specialnich-jednotek&gclid=CMST6bifiJcCFQQKuwodSDvc_A
Všetko o psoch: http://www.cz-pes.cz/
Nemeckí ovčiaci:
http://www.nasefenky.estranky.cz/fotoalbum
Jana a její smečka:
http://www.shakalli.wz.cz/index_main.htm
http://www.mija.estranky.cz/
http://www.orsibohemia.cz/
Belgiskí ovčiaci:
http://enny-grrey.wbs.cz/
ČKNO:
http://www.ceskyklub-no.cz/index.html
http://alaskania.net/ ; http://www.rkhlas.sk/?ro=2001&ci=02&cl=12;
http://www.mupb.sk/forum.php?thread=317&did=multOT%C1ZKY%20NA%20STAROSTKU

http://krimi.cas.sk/clanok/98789/dom-tyranie-je-opusteny-zvieratka-odvezie-sloboda-zvierat.html
http://denapeta.blog.cz/ ; www.svobodazvirat.sk ; www.ohz.cz/ ; http://www.psiadusa.sk/

V TOPOĽČANOCH

Karanténa, kde držia psov 21 dní je vo firme
SCHWARZ - EKO - KOMPOSTÁREŇ
na ulici PIVOVARSKEJ - za firmou SEWS (bývalý LUCAS alias KABLIKÁREŇ)
tel. 038 / 532 30 66
Ak viete o týraní zvierat, nahláste to:
 na MESTSKEJ POLÍCII tel. 038 / 532 89 07
slobodazvierat.to@zoznam.sk
 

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

Moje
webové stránky 
 Cezmín: http://cezmin.wz.cz
Cezmín : http://cezmin.wz.sk
 Vianoce: http://vianocesk.ic.cz
Veľká noc: http://velkanoc.ic.cz
 Svadba: http://svadbask.unas.cz
 Bylinky: http://bylinky.czweb.org
 Čas Vianoc:
http://vianocesk.wz.cz
 Seniorka: http://seniorka.szm.com
 Cintorín: http://cemetery.zaridi.to
 Bábiky:
http://svetbabik.czweb.org
 
 Slovania: http://slovania.czweb.org
Jánska noc:
http://cbjanskanoc.ic.cz
 Pani Príroda:
http://eufrosyne.wz.cz
 Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org
 Gloria Polo: http://gloriapolo.czweb.org
 Moji psíkovia:
http://mikinka.czweb.org
  Milujem pani P... :
http://eufrosyne.wz.cz
 Cezmín ker  a alias: http://cezmin.czweb.org
 Michal Krpelan: http://michalkrpelan.wz.cz
 Aishwarya Ray z Indie:
http://aishwarya.wz.cz
 Horné Chlebany :
http://hornechlebany.unas.cz
 Rádioamatérstvo  : http://cbrsk-chlebany.euweb.cz

 Múdra ako rádio:
http://www.mudraakoradio.euweb.cz
 CB Fan rádioklub Slovakia-CBRSK Chlebany:
http://cbrsk.euweb.cz
Blog Jánska noc a iné:
http://www.cbjanskanoc.webovastranka.sk

Webové stránky, ktoré som urobila iným zdarma
Pes Buldog english: http://ruda-etuda.czweb.org
 Seniorka a deti: http://babka-radi.euweb.cz

 Olympionik: http://olympionikholub.ic.cz
 Sedmičkári:
http://rannisedmicka.ic.cz
 Práva dieťaťa:
http://dieta.czweb.org
   Späť | Obnoviť | Dopredu
 
by Cezmín Slovakia 2009
http://cezmin.wz.cz  

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]