wz
 
 

Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1280x1024
pixelov
[Späť | Obnoviť | Dopredu]

 Nemecká doga Gibson z Grass Valley v USA  zomrel
(April 26, 2002 - August 7, 2009)

Pes Gibson, ktorému päť rokov patril podľa Guinnessovej knihy rekordov titul najväčšieho psa na svete, v piatok 7.augusta 2009 skonal. Príčinou jeho úmrtia bola rakovina, ktorú mu diagnostikovali v apríli tohto roka. Informovala o tom spoločnosť K9Grass, ktorá je Gibsonovým hovorcom a mediálne zastupuje aj jeho americkú majiteľku Sandru Hallovú.
Napriek nedávnej amputácii jednej z predných končatín a chemoterapii sa zhubný nádor v tele Gibsona šíril rýchlo ďalej. Ako v tlačovej správe uviedla majiteľka psa, Gibson už nemohol vôbec vstať na nohy. Röntgen ukázal, že rakovina sa rozšírila do Gibsonovej chrbtice a pľúc. Hallová sa preto rozhodla sedemročného Gibsona v spánku utratiť. „Gibson umrel v pokoji v milujúcom náručí pani Hallovej,“ popísal Gibsonove posledné chvíle veterinár.
Takmer 82 kg vážiaca dánska doga sa pýšila titulom najväčšieho psa od druhého roku svojho života. Gibson bol vysoký 108 cm a keď vyskočil na zadné, mal viac než dva metre. Bol terapeutickým psom, známym aj z amerických televíznych programov. Vďaka svojej majiteľke vydal aj vlastnú knihu pod názvom Gibson Speaks (Gibson hovorí).
Jeho miesto v Guinnessovej knihe dnes zaujal jeho syn Brewster. Spolu s majiteľkou začali celoamerické turné zamerané na boj proti rakovine psov.

Worlds smallest and tallest dogs

http://www.youtube.com/watch?v=J5YxM_ZOX2c

WORLD TALLEST DOG AND SMALLEST DOGThe Tallest Dog in the World

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KBmx0uMR9Hc ODKAZY a ZDROJE
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ďábel_medvědovitý
http://psickari.sk/vychova-a-vycvik/najvacsipes
http://en.wikipedia.org/wiki/Gibson_(dog)   
http://gibsondog.com/about.htm
http://www.maltezaciky.estranky.sk
http://www.maltezaciky.estranky.sk/clanky/zaujimavosti-o-psoch.html
http://www.oprah.com/oprahshow/Worlds-Tallest-Dog-on-a-Plane-Video
http://www.ohmidog.com/2009/08/14/worlds-tallest-dog-dies-in-california/
http://www.nbcnews.com/id/32394545/ns/health-pet_health/#.USZN4uyJo-c
http://tvnoviny.sk/spravy/zaujimavosti/najvacsi-pes-na-svete-gibson-zomrel.html
http://tvnoviny.sk/spravy/zaujimavosti/najvacsi-pes-na-svete-gibson-zomrel.html
http://www.teraz.sk/zahranicie/vianocnej-vyzdobe-bieleho-domu-toho-ro/30224-clanok.html
http://tvnoviny.sk/spravy/zaujimavosti/foto-najvacsi-pes-na-svete-gibson-ma-rakovinu.html
http://varecha.pravda.sk/recepty/kuracie-kridla-v-rimskom-hrnci-fotorecept/11518-recept.html
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/northamerica/usa/6022987/Worlds-tallest-dog-dies.html
http://latimesblogs.latimes.com/unleashed/2009/05/gibson-worlds-tallest-dog-loses-leg-to-cancer.html
http://animal.discovery.com/tv-shows/animal-planet-presents/videos/most-outrageous-gibson-the-great-dane.htm
 


 

Viete, že...?
Priamych predkov greyhounda na lov využívali už Kelti? Greyhound je anglický chrt. Zvláštne plemeno chrta, ktorý sa chová a využíva ako dostihový pes. Najviac sú rozšírené preteky chrtov v Anglicku, Írsku a v Austrálii, ale greyhoundov na pretekárskych dráhach môžeme vidieť aj v Amerike a v Kanade. Greyhound je zrodený pre beh, je najrýchlejším psím plemenom na svete a odborníci udávajú, že po gepardovi dosahuje v behu najväčšiu rýchlosť zo všetkých zvierat.
 

Greyhound and Kitten Play

http://www.youtube.com/watch?v=_wPJDpnIpeA
 

Luďia, ktorí chovajú psa, žijú o 15 % dlhšie ako tí, ktorí psa nemajú.


Kupírovanie uší je na Slovenku zakázané od roku 2002 zákonom č. 488/2002 Zb.

Najpopulárnejší bernardín bol Barry, ktorý v rokoch 1800 – 1812 zachránil až 40 ľudí a jeho vypreparované telo je dodnes vystavené v bernskom múzeu. Podľa histórie plemena bol Bernard Menthonský jednou z prvých osôb, ktorá priviedla plemeno do hospicu. Veľkí horskí psi tu boli držaní ako strážcovia a ochranci od polovice 17. storočia. Existencia takých psov bola zdokumentovaná v maľbách a rezbách datovaných pred rokom 1695 a popísaná v oficiálnych spisoch hospica roku 1707. Tieto psi slúžili ako spoločníci mníchov, boli špeciálne rozmiestení ako záchranní psi pre cestujúcich, ktorí sa stratili v snehu a hmle. Množstvo kroník, napísaných v mnohých jazykoch, rovnako ako ústne správy od Napoleonových vojakov, ktorí prechádzali cez Veľký priesmyk okolo roku 1800, hovorí o tom, že psi zachránili veľa životov od " bielej smrti ".

Najslávnejší zo všetkých psov útulku bol Barry. Barry sa dožil 14 rokov a dokumenty tvrdia, že za svojho života zachránil 40 ľudí. Barry bol schopný úplne bez pomoci vyhrabať človeka pochovaného pod snehom. Za svoj život urobil niekoľko zázračných záchran, podľa povesti jeho život tragicky skončil v roku 1812. Barry bol údajne omylom považovaný za vlka, keď sa pokúšal vyprostiť muža pochovaného pod snehom. V skutočnosti bol dobodaný mužom, ktorého sa pokúšal zachrániť! Aj keď prežil tento hrôzostrašný zážitok, nikdy už nebol dosť v poriadku na to, aby sa vrátil k svojmu poslaniu. Preto sa vrátil do Bernu, kde strávil posledné dva roky života. Keď uhynul, stal sa Barry legendou a jeho telo bolo vystavené v múzeu prírodnej histórie v Berne.

Priamymi predkami bernardínov boli farmárske psi, ktoré boli široko rozšírené po oblasti a trvalo niekoľko generácií, než boli ustálení do typu, ktorý predstavuje plemeno dnes. Vo februári 1884 bola otvorená Schweizerische Hundestammbuch/SHSB - Švajčiarska plemenná kniha/. Medzi prvými zápismi bol bernardín Léon a nasledujúcich 28 zápisov sú tiež bernardíni. Švajčiarsky klub chovateľov bernardínov bol založený v Basileji 15. 3. 1884. Na International Canine Congresse 2. 6. 1887 bol bernardín oficiálne uznaný ako švajčiarske plemeno a jeho plemenný štandard bol prehlásený za záväzný. Od tej doby je bernardín národným plemenom.

Za bernardýny do Švýcarska
http://tn.nova.cz/magazin/hobby/zvirata/za-bernardyny-do-svycarska.html

Podľa starej moslimskej tradície psa Saluky nemožno predať, len podarovať z úcty. Je to psí aristokrat... perzský chrt.

Mestský pes sa v priemere dožije o 3 roky viac, ako vidiecky.

Najnižší pes je čivava. Najmenší psík na svete je dlhosrstá čivava Boo Boo z amerického štátu Kentucky. Meria 10 cm a váži 675 g. Do zápalkovej škatuľky by sa mohol zmestiť tento pes. Je zapísaný do Guinnessovej knihy rekordov. Vážila len 28 gramov a každé dve hodiny bola živená očným kvapatkom.

World's Smallest Dog 2012 - Milly The Chihuahua

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0Brg77g1MOM
 

Maličká Meysi je vysoká len 7 centimetrov, dlhá je 12 centimetrov a váži len 150 gramov. Jej majiteľka Anna Pohl však na ňu nedá dopustiť aj preto, že Meysi sa narodila 16-krát ľahšia ako jej ostatní súrodenci. Takáto maličká potrebovala od svojej paničky všetku lásku, ktorú mohla dostať. Anna ju kŕmila celé dni aj noci injekčnou striekačkou. Po troch mesiacoch od narodenia už Meysi zosilnela a veselo šantí v poľskom Jarocine. Na prípadné uznanie rekordu si však musí ešte nejaký čas počkať. Guinnessova kniha rekordov meria psy až po dovŕšení jedného roku života. Najmenším psom v súčasnosti tak stále ostáva čivava Boo Boo z Kentucky v USA, ktorá má v kohútiku 10 cm.

Nemecký ovčiak je najrozšírenejším psom na svete. v 1. svetovej vojne bolo na zozname nemeckej armády evidovaných 48000 nemeckých ovčiakov, pričom mnohé boli násilne odobraté majiteľom.

Jediný pes trpiaci na ochorenie močových ciest je dalmatín.

Vo Francúzku je dnes asi 9 miliónov psov. Najčastejšou chorobou u psov je obezita.

07. 12. 2011 - Najstarší pes na svete - zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov - zomrel v Japonsku vo veku 26 rokov a deväť mesiacov. Zviera sa dožilo veku, ktorý by u človeka zodpovedal 120 rokom života. Pusuke zomrel doma v meste Sakura v japonskej prefektúre Točigi. Jeho majiteľka bola Jumiko Šinohara.  (Jeden najstarší pes na svete sa dožil 29 rokov.)

Najobľúbenejší teriér na svete je yorkshirský teriér.

Najdlhšie psie uši merajú 34,9 cm a 34,2 cm.

Patria Tigger, ktorého vlastní Bryan a Christina Flessner v USA.

Bývalý americký prezident Harry Truman vlastnil írskeho setra menom Mike.

Newfoundlanský pes je aj napriek svojej váhe, veľkosti a ťažkej srsti skvelý plavec, pomáhajú mu aj plávacie blany.

Na najväčšej svetovej výstave psov v anglickom Birminghame zabodoval Brutus z dedinky Sobotište (okr. Senica) keď v konkurencii 28-tisíc psov Brutus získal 5 medailí. Chovateľka Soňa Krocková sa so svojimi psíkmi zúčastňuje na výstavách už dvadsať rokov. Doma má približne tisícku ocenení. (17. 03. 2012)

Dňa 28. júna 1859 – jasný letný deň v Spojenom kráľovstve – výbor miestnych lovcov organizoval prvú oficiálnu výstavu v meste Newcastle upon Tyne. Druhá výstava sa konala v novembri toho istého roku sa v meste Birmingham. Zúčastnilo sa jej asi 80 psov v 14 triedach a je považovaná za najstaršie prežívajúcu výstavu.

Podľa Guinessovej knihy rekordov je najväčším psom Hercules plemena anglický mastif. (váha 127,9 kg, obvod krku 96,5 cm).

Keď šarpej slúžil ako bojový pes, pravdepodobne dostával od majiteľa drogy, ktoré vzbudzovali agresivitu a podporovali bojovnosť a odolnosť.

Za najvyššieho psa sa považuje írsky vlkodav, niektoré dosahujú v kohútiku vyše 90 cm, aj keď v Guinessovej knihe rekordov je najvyššou nemecká doga Gibson, ktorá dosahuje výšku 108 cm.

 

Jazvečík svojím skvelým čuchom a vytrvalosťou vraj dokáže sledovať divého kanca až dva dni. Pes zachytí zvuk, ktorý prichádza zo 4x väčšej vzdialenosti, ako by to zachytil človek.
Pokusmi bolo zistené, že v hustom šere okolo 22. hodiny rozlišoval človek posunky na vzdialenosť 8 m a pes na vzdialenosť 22 m.

V marci 1865 bullteriér menom Pinč dosiahol neuveriteľný rekord, keď za 36 min. a 26,5 s zabil 500 potkanov. Vďaka skvelému čuchu pes odhalí jednu čiastočku moču prítomnú v 60 miliónoch čiastočkách vody.

Najstarším psom používaným na poľovačkách na našom území je Anglický špringeršpaniel, tiež je pôvodcom všetkých španielov.

Predchodcovia nemeckej dogy sa používali na poľovačkách na šelmy, diviakov a vysokú zver, pričom mali na tele niečo ako brnenie, na krku široký obojok s kovovými ostňami, ktorý ich chránil.

Nemecké dogy modrého sfarbenia miloval aj kancelár Bismarck, často ho sprevádzali na jeho rokovaniach, preto sa im začalo hovoriť aj Bismarckové dogy.

Rodézsky ridžbek sa využíval na lovenie levov v Afrike ako durič, zvyčajne tvorí 3 člennú svorku, ktorá zaútočí aj na piatich levov, je to pes s „hadom na chrbte“.

METEORIT

Chelyabinsk meteorite Urals Russia 02/15/13

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jQkr6zPujNI


Meteority Rusko

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-tG8IxHk--Q

15.02.2013

http://www.youtube.com/watch?v=QgPj3FmWowM


Moje
webové stránky 
 Cezmín: http://cezmin.wz.cz
Cezmín : http://cezmin.wz.sk
 Vianoce: http://vianocesk.ic.cz
Veľká noc: http://velkanoc.ic.cz
 Svadba: http://svadbask.unas.cz
 Bylinky: http://bylinky.czweb.org
 Čas Vianoc:
http://vianocesk.wz.cz
 Seniorka: http://seniorka.szm.com
 Cintorín: http://cemetery.zaridi.to
 Bábiky:
http://svetbabik.czweb.org
 
 Slovania: http://slovania.czweb.org
Jánska noc:
http://cbjanskanoc.ic.cz
 Pani Príroda:
http://eufrosyne.wz.cz
 Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org
 Gloria Polo: http://gloriapolo.czweb.org
 Moji psíkovia:
http://mikinka.czweb.org
  Milujem pani P... :
http://eufrosyne.wz.cz
 Cezmín ker  a alias: http://cezmin.czweb.org
 Michal Krpelan: http://michalkrpelan.wz.cz
 Aishwarya Ray z Indie:
http://aishwarya.wz.cz
 Horné Chlebany :
http://hornechlebany.unas.cz
 Rádioamatérstvo  : http://cbrsk-chlebany.euweb.cz

 Múdra ako rádio:
http://www.mudraakoradio.euweb.cz
 CB Fan rádioklub Slovakia-CBRSK Chlebany:
http://cbrsk.euweb.cz
Blog Jánska noc a iné:
http://www.cbjanskanoc.webovastranka.sk

Webové stránky, ktoré som urobila iným zdarma
Pes Buldog english:
http://ruda-etuda.czweb.org
 Seniorka a deti: http://babka-radi.euweb.cz

 Olympionik: http://olympionikholub.ic.cz
 Sedmičkári:
http://rannisedmicka.ic.cz
 Práva dieťaťa:
http://dieta.czweb.org
   Späť | Obnoviť | Dopredu


by Cezmín Slovakia 2013
http://seniorka.szm.com http://cezmin.wz.sk