wz
 

 
  

Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1280x1024 pixelov
[Späť | Obnoviť | Dopredu]

 

V živote somtoľko času nevenovala čumeniu do bedne zvanej televízor-TV,   posledný rok svojho života venujem. Denne čumím do bedne 24 hodín a zväčša hlavne na 2 programy a aj to zahraničné a nie slovenské, tie stoja akurát tak za opovrhnutie a nie pozeranie je to pod úroveň len samé plandžaviny v podobe bezduchých show, plno tupého rehnenia a je to skôr do plaču taká úbohosť, akú TV prezentuje a akou kŕmi k nepozeraniu a hlavne k nepočúvaniu toho bastačenia slovenského jazyka no,skrátka FUJ! a hanba celému ministerstvu (ne)kultúry SR
Celý rok pozerám programy VIASAT NATURE a VIASAT HISTORY. Okrem týchto dvoch občas pozriem českú televíziu 2 dvojku. kde sú vždy hodnotné cestopisy zahraničné samozrejme s českým perfektným dabingom a som rada, že Viasat nature a history dabujú Česi a nie Slováci, lebo slovenský dabing pokazí aj nalepší film! Slovenské dabovanie sa nedá ani počúvať bez toho, aby človeku nepokazili celý večer alebo deň, či noc.
Do bedne čumím preto, že som pripútaná na lôžko po 2 mozgových mŕtviciach. Viasat nature o zvieratkách mám najradšej a mimoriadne som si obľúbila priekopníka vo veterinárnej chirurgii a neuro-ortopédii,profesora Noela fitzpatricka
Pravým menom
Martin Noel Fitzpatrick, nielen ako priekopníckého veterinárneho génia, ale hlavne ako  človeka v človeku, ktorého názory na život sú vyložene ľudsky ľudské, Je perfektným, empatickým a mierumilovným človekom, ktorého si musí každý obľúbiť a mať k nemu prirodzenú úctu, kto s ním príde do osobného kontaktu so svojimi zvieratkami, aj mimo toho prosto je to génius a človečí človek, žiadny namyslený snob. Okrem toho je kus veselého a vtipného chlapa personál nemocnice má v ňom nielen človeka, ale aj vtipkára. ktorý najdusnejšiu a najhustejšiu atmosféru pri operáciách, ktorých urobí cez deň aj päť a viac do roka ich je aj viac ako 340,odľahčí také husté napätie vtipnými slovíčkami, ktoré pomôžu dusnú atmosféru uvoľniť a okrem toho vždy nachádza dobré, správne s hlavne povzbudivé slová k majiteľom zvierat s ktorými prichádzajú k nemu vo väčšine s obavami a strachom o život svojich obľúbených zvieratiek, hlavne psíkov a mačiek.
Konštatujem, vystískala by som ho   za jeho odvahu, ako  aj
ľudskú  človečinu. 
Aj u nás,  v Topoľčanoch máme takého super veterinára D. Braného, ktorý operoval môjho pekinéza Mikinka pred rokmi a bol celý čas ochotným a dobrým lekárom pre moju milovanú fenkuMikinku-najdúšika,ktorú pán vyhodil von z auta pri železničnom priecestí v Bošanoch a nechal ju tam hladnú a smädnú bez pomoci-svojmu osudu.
Pán Noel Fitzpatrick posúva hranica veterinárnej chirurgie a neuro-ortopédie dopredu, nd hranice možností, založil veterinárnu kliniku,  ktorá má názov podľa jej zakladateľa Fitzpatrickova klinika. a pracuje u neho perfektná partia odborných lekárov a fundovaný personál v podobe zdravotných sestier a rehabilitačných sestier, (rehabilitačné sestry z topoľčianskej nemocnice by sa mali ísť učiť rehabilitácii v praxi na zvieraciu  kliniku do Anglicka, dlho by tam neboli ,dostali by vyhadzov na druhý deň ,určite by ich poslali pásť kravy a nie rehabilitovať psov a mačky po mozgových porážkach). Milerada by som išla na rehabilitáciu medzi psov v Anglii, len nie v topolčianskej nemocnici na neurológii byť rehabilitovaná, či kdesi inde u nás tu nerehabilitujú, ale mučia starých ľudí a majú ešte tú drzosť, že hovoria o dvíhaní prahu bolesti u starých ľudí, vedome robia ľuďom bolesti, pán profesor Fitzpatrick je priekopníkom v tom smere  a hlavne, že chce  aby zvieratá zbytočne netrpeli v bolestiach, preto  práve napráva aj vývojové vady kostí psíkov a mačiek. a tu človeka mučia a robia mu bolesti a až ide od krutých bolestí zbláznieť, prežívala som to a viem o čom kruté bolesti sú a zvieratkám takisto treba pomáhať, aby netrpeli takými krutými bolesťami, aj ony majú porážky a rakoviny ako ľudia a trpia kruto!

 Okrem operácií a starostlivosti o psov a mačky je na Viasat nature aj prezentácia psíkov a mačiek z útulku v Londýne :    "Batter sea dogs and cats home.",ktorú uvádza pán Pól(O)Brady,veselou a žartovnou formou,aby psíkov umiestnil do rodín.a aj dokumrntárne filmy zo ZOO V L ondýne,BerlíneÍa VRSKU.

AJ FILMY Z NáRODNýCH PSRKOV V Austrálii,Amerike,naNovom Zélande. v Európe, v Afrike Ázii a inde.

vysiela BBC, ITV, FBI, DRG,SKY VISION,DOKFILM atď

.


 

Pán profesor Fitzpatrick má perfektných spolupracovníkov a sú to ľudia postavení na pravom mieste, pretože aj oni veria tomu, čo robia, vybrali si povolanie preto, aby pomáhali trpiacim nemým tváram skvalitniť život odstránením bolestí. Prvoradým cieľom pána profesora a jeho spolupracovníkov je, zbavovať zvieratká bolestí, ony totiž nemôžu povedať o svojej bolesti ktorou trpia tak, ako môžu ľudia .Pán profesor posúva chirurgiu dopredu tým, že operuje aj vývojové vady, čo spadá pod ortopédiu, takže je chirurgom aj neuro ortopédom v jednom a podľa jeho vzoru možno operovať aj ľudí.....Psíkovia a mačičky po operáciách chodia behajú na umelýh packách Ide o to, že pán profesor voperuje inplantát z kovu a umeliny do kostí zvieratka a biológia funguje perfektne,k kosť príjme inplantát za svoj a zrastie s ním takže inplantát vrastie do kosti
Na každú operáciu sa pripravuje osobitne a osobitne vymodeluje inplantát, ktorý voperuje zvieratku do chrbtice či do nôh, podľa vymodelovaného inplantátu mu potom vyrobia vo fabrike či vývojovom stredisku na vysokej veterinárnej škole ozajstný inplantát presne na mieru, aký treba tomu ktorému zvieratku, aj tu mal žartovnú poznámku na pripravovaný model inplantátu na nohy psíka nazval, že vyzerá ako počítačový hrdina Terminátor, ale, keď mu ho voperuje, bude ešte dlho žiť šťastný psí život so svojim pánom či svojou paničkou. Tak ako u ľudí ,aj u zvierat sú darcovia krvi a ľudia darujú zdravých uhynutých psíkov pri operáciách je treba kostnú dreň a iné..... Rehabilitácia tkvie v prvom rade v uvoľňovaní svalov a celého organizmu, aby zvieratká  neboli vystresované, čo začína hydroterapiou a pokračuje fyzioterapiou a tu v nemocnici človeku nanasilu magoria ruky a nohy bez akéhokoľvek uvoľnenia svalstva, doslova človeka lámu! a človek pri takomto týraní tratí celkom sebavadomie, ak ešte nejaké má, lebo s jeho telom nakladajú ako s biologickým odpadom a nie ako s telom ešte živého človeka, no hrôza a des! (A za tých tzv. zlých komunistov robili rehabilitáciu tak, že najprv som mamu dávala do vane na oddelení rehabilitačnom ,ktoré bolo celkom dolu na prízemí.tam bola najprv v perličkovom kúpeli, potom jej terapeut uurobil zábaly riadne rozohriateho parafínu, zabalil jej tým ruky aj nohy, až po tomto sa začalo s fyzioterapiou rúk a nôh a to matka pritom netrpela,  to všetko jej len pomáhalo prekonať stuhnutosť svalov a uvoľniť nervstvo svalové.... Keď dostanem tretiu mŕtvicu, odmietam aby ma odviezli do topoľčianskej nemocnice, volím radšej volím smrť ako sa zaživa nechať týrať a mučiť tej PARTII čo si hovorí, že sú rehabilitačné sestry.to hovorí samé za seba, ako sa tam starajú o rehabilitovanie. mučia ľudí a nie rehabilitujú, psy by ich parádne v Anglii dohrýzli za takúto rehabilitáciu a potrebovali by dohrýzť, aby vedeli čo robia, ako týrajú a mučia ľudí,beštiálne!

Super veterinár Anglie:Martin Noel  Fitzpatrick

 

 

 

<

https://www.youtube.com/watch?v=rat03P7aI9w


 

Žiť pre okamih

https://hl=sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Noel_Fitzpatrick&prev=search
^ IMDb. " .
hl=sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Noel_Fitzpatrick&prev=search  MRCVSonline. "Noel Fitzpatrick obdrží Guinness World Record" hl=sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Noel_Fitzpatrick&prev=search. www.MRCVSonline.co.uk. Citované 28.júna 2015.
UPERVET:https://en.wikipedia.org/wiki/The_Supervet
ITV Heartbeat
Bionic Vet (2010)https://en.wikipedia.org/wiki/The_Bionic_VetÍikipedia.org/wiki/Channel_Four_Television_Corporation

písali v novinách a časopisoch
Profesor Noel Fitzpatricfesor Noel Fitzpatrick, pôvodom z Laois, Írsko, je world-class ortopedicko-neuro veterinár a výkonný riaditeľ jednej z najväčších zdravotných entier vo Veľkej Británii, Fitzpatrick clinic.

Noel získal Bachelor veterinárnej medicíny z University College v Dubline v roku 1990. V nadväznosti štipendií na University of Pennsylvania a The University of Ghent, išiel na dokončenie RCVS certifikátov v ortopédii malých zvierat a rádiológia.

Noel dosiahol vrchol získal odborný status skúškou v USA i vo Veľkej Británii,  stupňom ACVSMR, American College of Veterinary telovýchovného lekárstva a rehabilitácie, a DSA (Orth), diplom u malých zvierat chirurgia (ortopédia).

V Supervet Noel Fitzpatrick na úžasné ošetrenie zvierat: Som závislý - to je môj kokaín  V roku 2005 si otvoril Fitzpatrick , Spojené kráľovstvo je prednou a najväčšou špecializovanou klinikou malé zviera ortopedických a neuro-chirurgickej facility v Surrey, zamestnáva viac ako 250 veterinárnych odborníkov a obsahuje najmodernejšie chirurgické, diagnostické a rehabilitačné zariadenia.
Je to skrátka fantastická klinika s takisto fantastickým personálom  Spoločenský a odvážny-empatický Ír, zbožňovaný miliónmi milovnkov zvierat, je možno pripravený aj  usadiť sa v stave- s človekom


NÁJSŤ DÔVOD
DOSŤ VEĽKÝ
Profesor Noel Fitzpatrick je world-class ortopedicko-neuro veterinár, zakladateľ a výkonný riaditeľ Fitzpatrick Referencie a profesor veterinárnej medicíny na University of Surrey


Televízny program sleduje profesora Noel Fitzpatrick a tím na Fitzpatrick Reference, zdieľať s celým svetom vzostupy a pády pracovné veterinárnej praxi, a aby preskúmala silu bezpodmienečnej lásky medzi ľuďmi a ich zvieracie rodiny.

thesupervet-theshow
Pevné súprava kamery v praxi čakárni aj do zákulisia praxi zachytenie surové emócie, dráma a hravosť No
el a jeho osadenstvo, pretože zaobchádzať s domáce zvieratá v ich starostlivosti. K tomu sa pridávajú úžasné scény v operačnom sále, a výkonné rozhovory, ktoré úprimne odhaľujú sentiment, pátos a humor týchto príbehov.
Supervet pokračuje ukázať, ako tým, že späť k našim zvieracími kamarátmi, robíme svet lepším miestom, jeden pet naraz.

Pri internetových stránok Channel 4 je Supervet,

prejdite na http://www.channel4.com/programmes/the-supervet


Supervet sa vracia do kanála 4 dnes večer. Prehliadky hviezda veterinárny lekár, profesor Noel Fitzpatrick, vysvetľuje Benji Wilson, prečo to nie je superhrdina

"Nechápem každý týždeň," hovorí Noel Fitzpatrick , muž známy pre jeho priekopnícke chirurgické inovácie ako je zdokumentované na Channel 4 je Supervet . "Ako v skutočnosti, dnes ráno som hovoril s dámou, ktorej pes zlyhal. Jej pes bude mať amputáciu končatiny, pretože som zlyhal. To je skutočný život a snažím sa  zdôraznil, . "

C riticismus zrovnal na Fitzpatrick, keď začne novú sériu štyri hodiny dlhými špeciality volal Supervet: Bionic príbehy, boli že má komplex Mesiáš alebo že je propagovaná ako zázrak, kto bol schopný opraviť zakaždým Fido. Časť jeho úmysel v Bionic príbehy, ako hovorí, je, aby tento mýtus

Ľudia hovoria: "Môj bože, dokáže opraviť čokoľvek," ale to nie je pravda
"Myšlienka v tejto sérii je vysvetliť technológie, ktoré idú do povýšenia bionického a regeneratívnej medicíny. To znamená, že je viac zameraná na tím za mnou. "Fitzpatrick hovorí, že jeho programy sú editoval Channel 4 nútiť ho vyzerať väčšie hviezdy než on. Oni neukazujú všetky časy, keď umierajú "Supervet" viazne a domáce zvieratá.


hhttp://www.telegraph.co.uk/tv/2016/08/11/supervet-noel-fitzpatrick-i-fail-every-week/&prev=searchhttpshl=sk&sl=en&u=http://www.telegraph.co.uk/tv/2016/08/11/supervet-noel-fitzpatrick-i-fail-every-week/&prev=search

Y ou jasné, prečo Fitzpatrick má svojich kritikov ako veterinárnej a humánnej medicíne. Niektorí veterinári ho vidia ako patologický inovátor, ktorý sníva nové, zložité operácie hlavne pre kamery. "Nikdy," hovorí. "Nechcem mať na propagovanie. Aj to, čo je v najlepšom záujme dobrých životných podmienok zvieraťa. Nikdy som urobil rozhodnutie, ktoré nie je správna vec urobiť pre zviera v mojej starostlivosti. "Ideme vpred rýchlejšie u zvierat než u ľudí. Myslím, že je hlúpy, aby ignorovať. Tam bola séria amputácia končatiny protéz urobil v Austrálii, ktoré mali 47 percent infekcie . A napriek tomu tieto amputácie protézy sa bude zamestnaný vo Veľkej Británii pomocou peňazí britských daňových poplatníkov. "

Fitzpatrick hovorí, že by mohli byť použité nadriadeného modelu - ten, ktorý príde z jeho veterinárneho výskumu. Ale zdravotníckym zariadením, ktoré podľa jeho názoru, nechcú počúvať. "Musíme zmeniť pravidlá tak, aby MHRA [Lieky a zdravotné produkty regulačná agentúra] pozerá na lieky, ktoré sa chystáte použiť v klinickej zvieratá zabiť rakovinu; sa pozerá na implantáty, ktoré budú použité pri klinických zvierat zaobchádzať s ich bolesťou. "Fitzpatrick vidí bionické príbehy ako prostriedok na budovanie povedomia verejnosti a podporovať myšlienku, že ľudské a zvieracie liek by mal byť pracujú spoločne. "To je dôvod, prečo to robím," hovorí. "Nikdy urobiť niečo pre niečo egoistického alebo momentálny zisk."
Profesor Noel Fitzpatrick The Supervet: Bionic príbehy Kredit: Jude Edington / Channel 4

Supervet: Bionic Stories je na Channel 4 v 8 hodín vo štvrtok


Jedným z problémov s televíznej show je veľa časov jednotlivci podieľajúce nechcú, aby sa ich smútok v televízii, pretože je to príliš emocionálne, príliš surové. Môžete ukázať nejakú smrť, ale v hlavnom vám ukázať úspech. Potom sa ľudia ísť, "Preboha dokáže opraviť čokoľvek, ', čo nie je pravda."

H e nemusí byť schopný vyriešiť všetko, ale nie je pochýb o tom, že Fitzpatrick, 48, zomrie snažiť. Jeho poslanie, ako ju nazýva, je spája ľudí a zvierat zdravotnú starostlivosť. Za týmto účelom sa zriadila charity s názvom The Humanimal dôvera a on je oveľa šťastnejší o tom hovoriť ako napríklad úspech Supervet alebo jeho mnoho obdivovateliek ( "Keby som bol podľahnúť ega pokušeniu oddávať že myslím, že by som stratiť časť mojej duše ").

My sa pohybujú rýchlejšie liečenie stavov u zvierat než u ľudí
"Môj život zámerom je Humanimal dôvera. Každý televízny program, prednáška, prevádzka robím má tento cieľ, že ak budeme starať o zvieratá sa staráme o seba navzájom. "Znie to všetko veľmi matky zemitý, ale zaoberá Fitzpatrick v špecifiká rovnako ako rétorika. V jednej epizóde Bionic príbehy, on a jeho tím zabrúsiť jointa u psa pomocou akejsi koberce vyrobené z plastových vlákien, ktoré sú osiva s vlastnými bunkami zvieraťa. Fitzpatrick domnieva, že je svet prvá: "Viete si predstaviť, existujú milióny ľudí s osteoartrózou a oni by radi mať nový povrch na ich spoje, či by sme mohli urobiť. To je obrovský krok vpred a žiadny lekár alebo veterinár ľudskej pozorovaní bude niekedy videli, že predtým. "

r>https://www.youtube.com/watch?v=ShDeAVTDwWI
Jim meets Noel Fitzpatrick | University of Surrey
University of Surrey
University of Surrey

Starsailor and REEF performing U2's, 'One Love,'

The Supervet Season 6 Episode 6 - https://www.youtube.com/watch?v=-mRRqPLeff8

The Supervet Season 6 Episode 6 - https://www.youtube.com/watch?v=-mRRqPLeff8

 

 

 p align="center">t ONELIVE 2016 with Professor Noel Fitzpatrick


https://www.youtube.com/watch?v=qyokZKRr2c0


<


 

 

https://youtu.be/swnf4Qqv5IA 10 Biggest Dog Breeds in the World

 

https://youtu.be/swnf4Qqv5IA 10 Biggest Dog Breeds in the World

 

 

https://youtu.be/swnf4Qqv5IA 10 Biggest Dog Breeds in the World

 

https://youtu.be/swnf4Qqv5IA 10 Biggest Dog Breeds in the World

 


>

NOEL FITZPATRICK UDELENÝ ČESTNÝ DOKTORÁT NA UNIVERZITE V SURREY
streda 01.7.2009

Noel Fitzpatrick, medzinárodne uznávaný veterinárny lekár a priekopník protetických implantátov pre zvieratá bol udelený čestný doktorát na univerzite v Surrey. Slávnostné vyhlásenie sa konalo v stredu 24. júna v Katedrála v Guildford.

Stupeň doktor univerzity, honoris causa (dunivý), bol predložený pánovi Fitzpatrick Pro-kancelár University of Surrey Dr John Forrest a zverenej mu Pro-kancelár, slečna Penelope Keith uznanie jeho vynikajúci prínos pre odbore chirurgia a priekopníkom koncepcie "One medicíny", splynutím technológií postupujúcich veterinárnej a humánnej medicíny v tandeme.

Predné postava v ortopédii malých zvierat na celom svete, Noel Fitzpatrick bol prvý veterinár úspešne vykonať končatinu zachraňujúcu na zvierati, s použitím implantátu, ktorý umožňuje koži a rast kosti do neho ako trvalá fixácia, prevencie infekcie. Tento priekopnícky postup vydláždil cestu pre používanie rovnaké technológie pre ľudí, ktorí prišli ruky alebo nohy.

Jeho state-of-the-art životného transformáciu chirurgické techniky sú vykonávané na Fitzpatrick Referencie v Surrey, svetovej triedy centrá excelentnosti, kde jedinečná integrácie prelomovú vedy a súcitu sa dáva novú nádej pre majiteľov zvierat trpiacich s ťažkým postihnutím.

Na obdržaní ocenenie, Noel Fitzpatrick uviedol: "Ak chcete získať toto ocenenie univerzitou je samozrejme veľká česť pre mňa, ale ešte dôležitejšie je potvrdenie, že táto prax znamená niečo viac než budovy, to znamená 'robiť rozdiel". Som nesmierne teším na objavovanie dlhý a dôvodné vzťah s univerzitou, kde sa fakultách lekárskych vied a techniky sú ideálne pozícii, aby prijali filozofiu jedného lieku so sebou a spoločne dúfam, že môžeme vziať túto koncepciu k ďalšiemu úroveň pre zlepšenie zvierat a ľudí. "

https://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Noel_Fitzpatrick&prev=search
.independent.ie/business/irish/supervet-plans-his-worldclass-cancer-centre-for-animals-31048749.html


8. mája 2016
Môžeme ju obnoviť, máme technológie! Cookie sa stane prvým pes na svete, ktoré majú byť vybavená bionického vďaka bedra a náhradné nohy TV veterinára
Cookie je kokeršpaniela sa narodil ochrnutý a ťahal zadné nohy
Ona bola opustená a bol skoro položila v snahe ukončiť jej trápenie
Ale TV Veterinár Noel Fitzpatrick jej vybavená bionického bedra a náhradné nohy
Teraz Cookie je späť na nohy a na ceste k zotaveniu z chirurgického zákroku

Narodil sa paralyzovaný v oboch zadných nohách, ktoré jej bolestivo vláčiť za sebou, súborov cookie kokeršpaniela bolo upustené z dôvodu jej zdravotného postihnutia a na jednom mieste takmer odložila až do konca svojho utrpenia.

Ale v týchto dňoch ona má na jar vo svojom kroku potom, čo sa prvého psa na svete, ktorý bude vybavený priekopníckymi bionického bedra a nohy náhrady.

Rozhodnutie o dvojitej operácii bolo vykonané po Veterinár Noel Fitzpatrick zistil, že Cookie bol tiež trpia ochrnutie, osteoarthiritis a dysplázia v bok.

Vystupoval revolučný sériu operácií, čo jej vonkajšie aj vnútorné protézy zvanej perFiTS.

Pán Fitzpatrick, ktorý viedol tím, ktorý operoval na 18-month-old Cookie, povedal: "Pokiaľ je nám známe Cookie je prvý pes na svete, ktoré majú dvojité končatiny vlastné amputácie protézy (s použitím PerFiTS) a dvojnásobnú náhradu bedrového kĺbu."

Cookie, bol zachránený na štyri mesiace Fay prackou a jej dcéry Ellie. Dvojica ju vzal do po tom, čo videl inzerát na Facebooku hovorí, že potrebuje domov, keď ju nikto nechcel, pretože jej zdravotné postihnutie.

Popisujúci cookie ducha ako "indomiable" pani Buckle znie: "Cookie je hybnou silou a inšpiráciou pre jej vlastnú cestu."

Keď sa Spony priniesol šteňa do svojho domova Kent žila v silnej bolesti a bol náchylný k infekciám u nohy, pretože ona nemala pocit v nich a odtiahol ich po zemi.

Akonáhle Cookie bol úplne dospelý pes by ju vzal do Fitzpatrick Referencie v Surrey, kde je špecialista na neurológii tím sa snažil zistiť príčinu svojho utrpenia.

Veterinári objavili cystu na jej miechy, ktoré odvodňuje v nádeji, že by sa dodajú jej viac pohybu. Avšak, škoda na nej nervové zakončenia bolo tak vážne, že o rok neskôr jej doteraz získal cit v
án Fitzpatrick zistil, že Cookie bol tiež trpia ochrnutie, osteoarthiritis a dysplázia v bok pred jej prevádzky


Kráľovstvo zvierat: Noel Fitzpatrick a Scruffy, ktorý potreboval umelú labu
"Prvýkrát, som vzal štyri noci off videťlvšetky koncerty U2 v londýnskej O2 neskôr v tomto roku. Som posadnutá: oni dopravíme niekam inam na tie okamihy v čase. Rocková hudba a divadlo sú moje hlavné lásky mimo práce, a tiež som usilovať o momentálnej veľkosti.
ZDIEĽAM
"Keď som na operačnom sále, keď moja ruka kĺže pol milimetra, že pes je mŕtvy. To je najlepší priateľ niečí, takže musím byť najväčší na svete v tej chvíli taky."
Laois 'Supervet "Noel Fitzpatrick z Channel 4 televíznej sláva nie je obyčajná podnikateľom, a on je zbehlý v popise intenzívne dráma na život a na smrť, že jeho práca často zahŕňa.

Jeho úspešné podnikanie, Fitzpatrick Odporúčanie rastie stálym tempom. V súčasnej dobe zamestnáva 137 zamestnancami, vrátane niekoľkých z Írska, je zisková a dosiahla obrat vo výške € 8,8 miliónov vlani.
To bolo financované s miernym šesťmiestny vkladu Zachránil vďaka tvrdej práci, plus bankových úverov v posledných desiatich rokoch. On prešiel štyribanky a opisuje prístup si berie so sebou.

"Jediná vec chápu sú peniaze, a jediný spôsob, ako získať peniaze z nich je, aby sa peniaze, ktoré som sa zarábať peniaze a potom hrozí, že si ju preč, povedal :." Pôjdem niekam inam, ak nebudú požičiavať ja viac.'"
On tiež odvrátil ponuky mimo investície v minulosti z potenciálnych investorov - ktorí bezpochyby videl potenciál v podnikaní, kde sa náklady na operácie môže niekedy byť v desiatkach tisíc, vysvetľuje.

"Ja nechcem odpovedať na ľudí, ktorí očakávajú, aby som sa vojsť do stretnutia na konci každého mesiaca a povedať im, koľko peňazí som urobil. To ma nezaujíma."
Návšteva operáciu v krajine Surrey, hlboko v Londýne dochádzajúci páse, nájde to byť úľ frenetické aktivity. Chirurgovia v kroviny pomlčka pozdĺž labyrinte chodieb, čo anestézii pes ležal na operačnom stole, obklopená sestier.

"Včerara v noci som vyšiel z môjho operačného sálu v 02:30 pocit bezcenné. Aj keď som strávil štyri hodiny sa snažia zachrániť psí život, to nie je dokonalý. Nič nie je dokonalý v biológii," vysvetľuje.
Ostatné zdravotné sestry majú tendenciu mačky a psy v klimatizovaných strukov obnovy. Niektoré z nich majú nové bionického končatiny - vynález Fitzpatrick priekopníkom.

V jednom rohu budovy je veľký prednáškovú sál, kde pomáha vychovávať novú generáciu veterinárov. V hydroterapia bazéne, mačka sa pomohlo chodiť na podvodnom bežeckom páse. Vonku doga kráča znovu po náhrade bedrového kĺbu deň predtým.
Írski vlastníci občas cestujú cez pre základné operácie na svojich domácich maznáčikoch, zatiaľ čo zvieratá vo vlastníctve známych osobností, ako je BBC rádio moderátor Chris Evans a spevák Michael  tiež boli pacienti. Takzvané "jet-nastavovač miláčiky" boli takisto priletia občas zo zahraničia.

Rozľahlá budova, ktorá je domovom pre podnikanie bola postavená podľa jeho vlastného návrhu, transformovalju z hromady hrdzaveniu kovu v hodnote niekoľkých miliónov libier a vyžadujúca bol dlhý čas čakania štyri roky len preto, aby získal stavebné povolenie.
Konštrukcie a fit-out nového vyššia trieda pre ZVIERATÁ -rakovinové centrum v blízkosti tiež navrhol  bude stáť orovnako, milióny libier.

Otvorená bolo v septembri, by to mohlo zamestnať ďalších 140 zamestnancov alebo viac a je vo medzník vedy a techniky výskumného parku, v blízkosti novej veterinárnej školy (kde tiež prednášky), do ktorého miestnej University of Surrey bol Zoran desiatky miliónov libier.
"To  zmení celú úroveň onkologickej starostlivosti pre zvierat v Európe: je to super-špecialista , inšpirovaný slávnym Thomas omMayo v Mayo Clinic v USA Je to krásne, a to bude najlepšie rakovinové centrum na svete. pre zvieratá, "47 ročný rodák z Ballyfin potvrdzuje.

"Noel spolupracovníkov si sám vyberal,čne vybral a čakal 11 rokov kým sa mu podarilo najať jedného z pracovníkov strediska. -. Nicka Baconaq presviedčal tak dlho,, kým nemohol povedať nie. Je to najlepšíí odborník na rakovinu zvierat odborník v dnešnom svete," .

Päť obrazoviek dominuje na stole v kancelárii Fitzpatricka - dve zobrazujúci röntgenové žiarenie a tri počítačové monitory. Existuje niekoľko plastových kostier psov a mačiek na príborníku, jeho a jeho rodičia na polici plnej súborov, časopisov a veterinárnych časopisov okno vedľa písacieho stola venpozerá cez okná na okolité polia a zeleň prírody
Oscar Wilde De Profundis má  na stole vedľa toho  kópia  básne Blázon je zarámovaná na stene. V  rozhovoroch s novinármi a filmármi rád  odkazuje naWildeho , rovnako ako Padraig Pearse, Einsteina, Dylana Thomasa, Darwina a Ibsena. aj naiekoľko učiteľov, jeho zosnulého otca a inšpiratívneho  kamarata". Keby som nešiel dolu cestou workoholizmu, ako každá iná mučená duša tak som mohol vziať alkohol alebo drogy lebo niečo podobné.  Našťastie som mal veľkolepú posadnutosť mojou prácou." Pre nedávny náhrade bedrového kĺbu operáciu vymyslel riešenie, inšpirovaný  kopčekom
zmrzliny.

"Žije ako študent," je usmiatý,, ​​otvorenie dverí naproti jeho stola možno otvoriť útulnú izbu-niečo ako spálňu, ktorá je jeho domovom po väčšinu času a má tam aj malý kuchynský kút a kúpeľňu.
"Okrem divadla a rockovej hudby, má rád aj jazdu v rýchlych autách - I love Vozne Aston Martin," . "Mal som jedno auto, ale musel som ho predať, takže som potom mohol najať na prácu na klinike mohol najať nového veterinára, Susan z West Corku. Ale jedného dňa budem mať ďalšie auto,to si myslí."

Z jeho Laois koreňov, pomohola mu jeho otec, choval zadné dobytok a ovce, číra tvrdá práca a schopnosť prilákať tých najlepších ľudí, aby s ním pracovali, ktorí zdieľajú jeho lásku k zvieratám,oni  boli kľúčom k jeho úspechu.
Štúdie na rádiológii a ortopédieu nasledoval, rovnako ako na čiastočný úväzok dramatickú školu, kde vykonával svoju lásku k divadlu. Predtým hral v rôznych hrách a mal bit diely Heartbeat a nehodu.

Urobil niektoré všeobecné praxe u nás aj v Spojených štátoch, vrátane stint v Corku, kde mal ďalších inšpiratívnych učiteľov. "Potom  si vybral každý sa chcel učiť od, tých najlepších chalanov na svete s náhradou bedrového kĺbu . Chodil za nimi na konferencie, pokiaľ neboli,tak ich išiel osobne j navštíviť."

Počas čakania na plánovaní svojej súčasnej chirurgii, on a tím spolupracovníkov pracoval v budove bývalého kanadského námorníctva kasární chate, uprostred lesa neďaleko odtiaľto. "Kľúčom k úspechu bol práve k dispozícii 24/7 a spať na podlahe."
On patentoval 35 nových veterinárnych zdravotníckych pomôcok, hoci oni urobili žiadne peniaze doteraz.

"Môj prednášková nie jeden, ale je to jedlo pre dušu a pomáha nám to najlepšie, čo môže byť."

Ten financuje štipendií v Spojených štátoch, "pravdepodobne hodnota o $ 350.000 v priebehu posledných piatich rokov. No   nedostal ani korunu späť, sú spolupráca klinickí kolegovia a že v konečnom dôsledku prispievame k tomu, ja a moji kolegovia lepšie rovnako."
Séria Supervet je populárny tam a vzdelávacie divízie podniku môže tiež zarábať peniaze v blízkej budúcnosti. "My ovplyvniť nám veľa a nové technológie sme vyviedol bude čoskoro k dispozícii tam, dúfajme, že rastúce veci ďalej."

On tiež nastaviť Humanimal dôveru na financovanie spolupráce lekársky výskum a podporovať integráciu novému vývoju v oblasti veterinárnej a lekárskej vedy a vzdelávania.

"Výskum je veľmi podobná na rakovinu u psov a rakoviny u detí: to môže pomôcť ľuďom aj zvieratám.